, sobota 19 września 2020
Przestrzeń biblioteki w Wiśle jedną z najlepszych w województwie śląskim!
Przebudowa pomieszczeń Domu Zdrojowego na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Śniegonia w Wiśle zakończyła się jesienią 2015 roku. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Przestrzeń biblioteki w Wiśle jedną z najlepszych w województwie śląskim!

MB
Dobiegł końca jeden z plebiscytów konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2016. Wśród głosowania internautów drugie miejsce zajęła przestrzeń Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Śniegonia w Wiśle.

Z końcem sierpnia zakończyło się internetowe głosowanie na najpopularniejszą realizację biorącą udział w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2016. Internauci oddali prawie 9 tys. głosów przyznając swój tytuł dla najlepszej inwestycji. Najwięcej punktów zebrał „Park Cegielnia, czyli Żorski Central Park” (2579). Następne miejsca zajęły „Przebudowa pomieszczeń Domu Zdrojowego na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Śniegonia w Wiśle” (1508) oraz Dom Pamięci Żydów Górnośląskich w Gliwicach (1366). Nagroda za uzyskanie tych wysokich lokat w plebiscycie internautów nie jest finansowa, ale stanowi bardzo duże wyróżnienie dla samorządów i projektantów.

Celem konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego jest m.in. promocja realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną. Konkurs organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Towarzystwem Urbanistów Polskich Oddział Katowice.

Przebudowa pomieszczeń Domu Zdrojowego na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Śniegonia w Wiśle zakończyła się jesienią 2015 roku. Celem zadania była kompleksowa modernizacja biblioteki i uzyskanie powierzchni na organizację wypożyczalni i czytelni dla dorosłych oraz miejsca na spotkania autorskie, prelekcje i koncerty. Prace polegały na przebudowie i adaptacji na potrzeby placówki sali dawnego kina i całkowitym remoncie dotąd zajmowanych pomieszczeń oraz na udostępnieniu ich poprzez budowę windy łączącej cztery kondygnacje. Między innymi dzięki tym działaniom biblioteka w Wiśle stała się nowoczesnym centrum dostępu do kultury, wiedzy i informacji, i chętnie odwiedzaną przestrzenią publiczną.

Do wyżej wspomnianego konkursu z powiatu cieszyńskiego zostały zgłoszone także „Ogród Dwóch Brzegów 2013-2015” z Cieszyna (160 głosów w plebiscycie internautów), a także zagospodarowanie terenów zielonych wokół zbiornika wodnego na Górnym Borze w Skoczowie (108 głosów). Za mała liczba głosów spowodowała jednak, że te inwestycje znalazły się w końcowej części plebiscytu, zajmując kolejno 27. i 34. miejsce.

To nie koniec konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2016. We wrześniu planowana jest ocena zgłoszonych realizacji (w sumie 43 realizacje z 30 gmin całego województwa) przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej. Laureatów konkursu wyłonionych przez jury poznamy na przełomie października / listopada br.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama