, poniedziałek 10 sierpnia 2020
Trwają prace na drogach powiatowych
ul. Cieszyńska w Bażanowicach po remoncie fot: mat. pras.



Dodaj do Facebook

Trwają prace na drogach powiatowych

Wartość prowadzonych w tym roku inwestycji na drogach powiatowych wynosi 5 mln zł. Większość zadań jest realizowana przy pomocy finansowej gmin.

Największa inwestycja drogowa prowadzona jest na ul. Góreckiej w Skoczowie. Na zadanie Powiat Cieszyński pozyskał środki z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Zgodnie z założeniami dofinansowanie z budżetu państwa pokryje 50% kosztów kwalifikowanych (ok. 1,4 mln zł). Pozostałą część po połowie sfinansują Powiat i Gmina Skoczów. Łączna wartość zadania wynosi 3,5 mln zł. Wkład własny Powiatu wyniesie ponad milion zł.

W ramach inwestycji obejmującej I etap przebudowy ul. Góreckiej w Skoczowie - od ronda skrzyżowania ul. Góreckiej z ul. Bielską do pierwszego przejazdu kolejowego (odcinek o długości ok. 0,7 km) - przewidziano m.in. przebudowę : jezdni, skrzyżowań z ul. Słoneczną, Osiedlową, Sportową oraz Zawiśle, zatok autobusowych i postojowych, lewostronnego chodnika i prawostronnego chodnika na ciąg pieszo-rowerowy.

Kolejne inwestycje to: przebudowa ul. Partyzantów w Ustroniu za kwotę 1,1 mln zł, współfinansowana przez Miasto Ustroń oraz budowa chodnika przy ul. Cieszyńskiej w Ustroniu realizowana w całości z pomocy finansowej Ustronia.

Ponadto za kwotę około 137 tys. zł została wykonana regeneracja nawierzchni (powierzchniowe utrwalenie) na następujących odcinkach dróg: DP 2607 S Cieszyn - Ustroń w Goleszowie, DP 2622 S w Hażlachu, DP 2627 S Kaczyce Dolne - Kończyce M. - Pruchna - Drogomyśl - Chybie w Kończycach Małych, a także DP 2638 S Skoczów - Landek w Pierśćcu.

- Wartość prowadzonych w tym roku inwestycji na drogach powiatowych wynosi 5 mln zł. Na kompleksowe remonty realizowane w bieżącym roku w sumie zostało przeznaczone aż 4,5 mln złotych, z budżetu powiatu na ten cel przeznaczyliśmy 3,6 mln zł - mówi starosta cieszyński, Jerzy Nogowczyk. Roboty objęły 12 odcinków dróg w różnych gminach powiatu. Większość zadań jest realizowana przy pomocy finansowej gmin.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Faktycznie to zdanie z "aż 4,5 mln złotych", wygląda śmiesznie, przecież to jest jakieś 3% budżetu powiatu! To powinien być najważniejszy wydatek. Po co są te powiaty ?

Przepraszam, ale co to jest 5 mln zł w kontekście remontu dróg? Za większe kwoty ludzie domy budują. W zestawieniu ze słowem "aż" brzmi to jak kpina, którą z pewnością jest!

Wiele dróg powiatowych wymaga remontu tylko nie ma na nie kasy.
Opóźnienie opublikowania ustawy o opodatkowaniu pieniędzy wyciekających do rajów podatkowych dało stratę krajowi 3,5 mld zł na 2015 rok . W Polsce jest 380 powiatów i gdyby potraktować je jednakowo to z tej sumy średnio na każdy powiat przypadłoby po 9,2 mln zł. Ale co tam.

Szanowny Wielbicielu Pana Prezesa! Jak chcesz zabrać głos to wiedz o czym mówisz. Gdyby Posłom faktycznie zależało o dbałości o Państwo, błędu czasowego przy tej ustawie by nie było. Te pieniądze nie wyciekają za granicę, tylko pochodzą z podatku dochodowego od spółek zakładanych w "ciekawych" Krajach na świecie. Zatem to nie kwota 3,5 mld., jak sugerujesz, tylko podatek dochodowy od tej kwoty. To, jak być może wiesz, kwota procentowa od dochodu. Wypadało by też znać wielkość dochodu tych Firm. Na koniec pytanie standardowe: Kto i w jakim celu? Tu lista jest dokładnie znana. Jeśli Posłowie tworzą ramy organizacyjno-prawne Państwa, takie, że u Nas "jest jak jest" a RAJ jest zupełnie gdzie indziej, to zwróć się bezpośrednio do Posłów. Wszystkich! Popatrz na głosowania w tej sprawie. Poza tym, RAJ-e istnieją nie od dziś, a nawet nie od wczoraj. Słuchaj też, Kto najwięcej krzyczy. Jeśli krzyczą (agresywna reklama) np. SKOK-i, to zapytaj się Pana Prezesa, czy czasami nie wydatkuje pieniążków z Firmy założonej przez "skoczków" w Luksemburgu. Często tak bowiem bywa, że nawet jak jesteśmy członkami jakiejś "organizacji", to praktycznie nie mamy na jej zarządzanie praktycznie żadnego wpływu. A jak mamy, to... i tak "nie chcemy nic wiedzieć". Tak, powoli, zamyka się kółeczko "odpowiedzialnych" za wskazane przez Ciebie Przyjacielu "opóżnienie".

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama