, piątek 5 czerwca 2020
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego jest u nas? Głosuj!
Swój głos w konkursie można oddać m.in. na projekt modernizacji amfiteatru i stworzenia Parku Turystyki w Brennej. fot: Marek OgrodzkiDodaj do Facebook

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego jest u nas? Głosuj!

JM, MAT. PRAS.
Rozpoczęło się internetowe głosowanie na najpopularniejszą realizację w ramach konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2012. Wśród najlepszych realizacji urbanistycznych i architektonicznych znalazły się również te zrealizowane w naszym regionie.

Głosowanie potrwa do końca sierpnia. Realizacja, która otrzyma najwięcej punktów w głosowaniu, zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów. Aby oddać swój głos, należy na stronie internetowej konkursu wybrać trzy najlepsze propozycje i przyznać im odpowiednio: 3, 2 lub 1 punkt, a następnie potwierdzić swój głos przez e-mail.

Wśród 43 najlepszych realizacji urbanistycznych i architektonicznych znalazło się kilka zrealizowanych w naszym regionie. Doceniono modernizację amfiteatru i stworzenie Parku Turystyki w Brennej; rozbudowę istniejącego budynku Domu Rolnika wraz z przedszkolem publicznym w Harbutowicach oraz modernizację przeprowadzoną w Śląskim Szpital Reumatologiczno-Rehabilitacyjny im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu. W finale konkursu znalazły się również dwa projekty z gminy Strumień. To modernizacja miejscowego gimnazjum wraz z rozbudową infrastruktury sportowo-rekreacyjnej i parkingowej oraz projekt rewitalizacji i rozwoju dziedzictwa kulturowego. W ramach tego ostatniego projektu rewitalizacji poddane zostały między innymi piwnice w najstarszym na Śląsku ratuszu z 1626 r.

Wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane będą nagrody rzeczowe. Zostaną one wręczone podczas październikowej uroczystości ogłoszenia wyników konkursu.

Wyniki głosowania internautów nie mają wpływu na werdykt jury, które przyzna nagrody i wyróżnienia marszałka województwa śląskiego w czterech kategoriach: przestrzeń publiczna, zrewitalizowana przestrzeń publiczna, obiekt użyteczności publicznej, zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 60 tys. zł.

Celem konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego jest m.in. promocja realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną, przeciwdziałanie degradacji przestrzeni otwartej i zurbanizowanej, podnoszenie świadomości mieszkańców w zakresie kształtowania przestrzeni oraz poprawa wizerunku województwa i wzrost jego konkurencyjności.

W zeszłorocznej edycji wystartowała rekordowa liczba 55 zgłoszeń. W gronie dotychczasowych laureatów znajdują się między innymi Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej "Symfonia" oraz Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama