, wtorek 11 sierpnia 2020
Brenna: Amfiteatr czeka na odbiór (zdjęcia)
Stan techniczny poprzedniego budynku był tak fatalny, że konieczna była jego całkowita rozbiórka i postawienie nowego, z odpowiednio dopasowanym zapleczem. fot. Marek Ogrodzki Dodaj do Facebook

Brenna: Amfiteatr czeka na odbiór (zdjęcia)

KATARZYNA KOCZWARA, zdjęcia MAREK OGRODZKI
Na wtorek, 6 września, zaplanowano odbiór techniczny amfiteatru w Brennej wraz z wyposażeniem Parku Turystyki i Rekreacji. Prace trwały rok, ale to dopiero jedna z części większego projektu. Park będzie od zimy służył mieszkańcom i turystom. Byliśmy tam! Zobaczcie, jak wygląda park na finiszu prac.
W Parku Turystyki i Rekreacji, poza amfiteatrem, będzie pole do minigolfa, boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki plażowej, a zimą lodowisko. Gmina zakupiła 200 par łyżew do wypożyczalni - wymienia Katarzyna Macura, p.o. dyrektora Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu w Brennej.

Modernizacja amfiteatru odbywała się w ramach prac określonych jako "Rozbudowa amfiteatru". Stan techniczny budynku był tak fatalny, że można powiedzieć, że na fundamentach starego powstał nowy, z odpowiednio dopasowanym zapleczem. Poza zadaszeniem sceny, przygotowano garderoby z sanitariatami, pomieszczenia dla ośrodka kultury oraz salę multimedialną. Reszta działań dotyczyła zagospodarowania parku. - Zadbano o każdy z detali, zakupiono stojaki na rowery, przygotowano ławki, kosze na śmieci, odpowiednio oświetlono teren, ciekawie podświetlane jest zadaszenie sceny. W ramach boiska wielofunkcyjnego znajduje się boisko do koszykówki i siatkówki - wyjaśnia Marek Dul, kierownik budowy, odpowiedzialny za prace na terenie parku.

Park Turystyki i Rozrywki ma funkcjonować cały rok. W zimie zamiast placu do minigolfa działać będzie lodowisko, które powinno służyć zainteresowanym do godzin wieczornych. Oficjalna data otwarcia nie jest jeszcze znana. - Planujemy w grudniu zrobić inaugurację, teraz sprowadziłoby się to tylko do przecięcia symbolicznej wstęgi. Myślę, że odbędą się tu także kiermasze świąteczna jak i Sylwester - zdradza Katarzyna Macura.

Inwestycja jest częścią dużego projektu, współfinansowanego przez Unię Europejską. Całość kosztować będzie ok 7 mln zł. 
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A teraz czas na amfiteatr w Cieszynie.

Jak wiadomo w naszym klimacie amfiteatry są najlepsze. Nadchodzące nieuchronnie globalne ocieplenie spowoduje użytkowanie takich obiektów przez okrągły rok.

łaaał... pięknie to wygląda! Oby było też mocno eksploatowane

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama