, wtorek 7 kwietnia 2020
Metodą krakingu wymienili zapchaną rurę
Na czas robót z ruchu został wyłączony odcinek ważnej komunikacyjnie ul. Górny Bór na wysokości marketu Lidl. fot: JMDodaj do Facebook

Metodą krakingu wymienili zapchaną rurę

JM
Najpóźniej w środę powinien zostać przywrócony ruch na odcinku ul. Górny Bór w Skoczowie, który został zamknięty po awarii sieci kanalizacyjnej. W trakcie robót zastosowano metodę krakingu.

Przypomnijmy, że do wykrycia awarii doszło w miniony czwartek, kiedy podczas kontroli stwierdzono, że kanalizacja zapycha się. Z tego powodu wymienić było trzeba 50 metrowy odcinek rury kanalizacyjnej. W tym przypadku zastosowano metodę krakingu, która umożliwia wymianę uszkodzonych rurociągów gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych przy wykorzystaniu trasy starego przewodu, bez konieczności dokonywania wykopów na całym uszkodzonym odcinku.

Na czas robót z ruchu został wyłączony odcinek ważnej komunikacyjnie ul. Górny Bór na wysokości marketu Lidl. W rejonie, w którym prowadzone są roboty, został wytyczony objazd na ul. G. Morcinka, a znajdujący się w tym miejscu przystanek autobusowy został przeniesiony na plac przy dworcu PKP.

- Udało się przeciągnąć rury. Teraz trwają pracę łączeniowe. We wtorek planujemy prowadzić prace zasypkowe całego kanału i utwardzanie miejsce wykopu - powiedział nam w poniedziałek popołudniu Bogdan Czyż, kierownik działu gospodarki ściekowej Miejskiej Spółki SKO- EKO w Skoczowie.

Ruch na odcinku ul. Górny Bór w Skoczowie powinien zostać przywrócony najpóźniej w środę.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama