, wtorek 7 kwietnia 2020
Miasto dzierżawi plac po PKS-ie
Pod koniec roku rozpoczęto rozbiórkę budynku dworca. Według informacji jakie pod koniec lipca br. opublikował portal Propertynews.pl, wiosną 2014 roku ruszą prace przy budowie galerii, które według planów powinny zakończyć się wiosną 2015 roku. fot: AKDodaj do Facebook

Miasto dzierżawi plac po PKS-ie

AGNIESZKA KACZMARCZYK, SM
"Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. informuje, że od dnia 10.08.2013 r. (tj. od soboty) na placu przy ul. Korfantego 23 (dawny dworzec PKS – wjazd od ul. Bobreckiej) będzie czynny parking płatny niestrzeżony" - czytamy na stronie internetowej miasta Cieszyn.

Aby zorganizować miejsca parkingowe na placu po PKS-ie miasto zdecydowało się na dzierżawę terenu, który od końca maja ubiegłego roku pozostaje własnością prywatnego przedsiębiorcy z Białej Podlaskiej.- Plac dawnego PKS-u należy do firmy prywatnej. Do momentu, kiedy firma zacznie swoją inwestycję, uzgodniła z Cieszynem, a dokładnie z Zakładem Gospodarki Komunalnej, że plac nam wydzierżawi, a my będziemy go utrzymywać, wywozić śmieci, sprzątać, odśnieżać, oświetlać. ZGK postanowiło stworzyć tam płatny parking - informuje nasz portal Adam Swakoń, w-ce burmistrz Cieszyna i dodaje, że plac dzierżawiony jest za tzw. "symboliczną złotówkę", ale jak wiadomo to kwota tylko na umowie. Koszty utrzymania są wyższe ze względu m.in na oświetlenie, czy sprzątanie. - Miasto nie po to uzgodniło z inwestorem, żeby na tym zarabiać, ale jak najtańszym kosztem plac utrzymać i aby służył i schludnie wyglądał - dodaje Swakoń i zaznacza, że dzierżawa będzie trwała do czasu rozpoczęcia budowy, co prawdopodobnie nastąpi wiosną 2014 roku.


Dworzec PKS został sprzedany pod koniec maja 2012 roku. Jego nabywcą stał się prywatny inwestor z Białej Podlaskiej, który planuje w tym miejscu zbudować galerię handlową "Stela”. Pod koniec roku rozpoczęto rozbiórkę budynku dworca. Według informacji jakie pod koniec lipca br. opublikował portal Propertynews.pl, wiosną 2014 roku ruszą prace przy budowie galerii, które według planów powinny zakończyć się wiosną 2015 roku.

Komentarze: (23)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

kiedy uroczyste otwarcie placu ? z kwiatamii i mediami epopeja upadku miasta trwa /cieszynskie alternatywy 2013

Kto po Szczurku - może jakieś propozycje... Bo narzekać można w nieskończoność.

SPRZEDAŻ ZA DWA MILIONY TEGO MIEJSCA ,placu i budynku w CENTRUM miasta to SKANDAL ciekawe kto wziął łapówkę i jaką , bo to przecież nie możliwe, by oddać tak tanio , tak łakomy kąsek terenu,, gdzie był w POLSCE OGŁOSZONY JAKIŚ PRZETARG,, może da się gdzieś zaskarżyć tę decyzję...Wynajmować teraz plac to ABSURD ,nadmieniam że koszt roczny utrzymania hali LODOWISKOWE TO milion dwieście tysięcy , koszt utrzymania zamku to ponad trzy miliony , i tak można mnożyć gospodarność naszych gospodarzy w MIEŚCIE...

Jakże nadobna,
Ta stela nagrobna!

Jestem zaszczycony że nie jestem Cieszyniakiem, bo wśród tych mieszkańców to kwitnie głupota albo tacy niemyślący nie używając gorszego porównania albo nie chodzą do urn i sami Ci przy korycie się wybierają. Był Ficek teraz Swakoń. Jedna maść na dupę kłaść. Jeden nic nie robił tylko gołocił miasto rujnując całkowicie przemysł dbając o administrację chyba był dwie albo trzy kadencje, drugi ten sam żadnej wizji dla Cieszyna. Efektem końcowym była sprzedaż PKS inwestorowi z zadupia Biała Podlaska. Cieszyn miasto turystyczne zabytkowe przygraniczne czym że jest całkowicie zrujnowane bez przemysłu bezrobocie kwitnie powyżej krajowej, bez dojazdu PKP PKS odcięte od świata bez dalekobieżnych połączeń. Gdyby nie prywatne firmy busików to nawet nie byłoby połączeń z pobliskimi wsiami. Czym mogą się pochwalić radni bezradni miasta Cieszyna i przy powiecie z starostą. Ważne że dieta wysoka i pensyjka, a ta hołota niech sobie radzi jak chce. Ludu Cieszyna kiedyż ty zmądrzejesz czyś niedouczony czyś nierozumny. Módl się o zdrowie bo o rozum za późno wybierając takich radnych i burmistrza. A pro po tego pomysłu z parkingiem to wielki wstyd ten kto to wymyślił w Urzędzie powinien się rumienić 24 godziny na okrągło parking już dawno tam był tylko że przyuważyli że można zarobić z 1000 zł albo i mniej od tych co tam dziko parkowali. Panowie włodarze a ile żeście stracili przez utratę PKS ile zmarnujecie publicznych pieniędzy przy budowie nowego dworca autobusowego, czy nie zdajecie sobie sprawy że każda kartka papieru i znaczek pocztowy + urządzania piszące różnego rodzaju odwołania w tej sprawie telefony też kosztują to też koszty z pieniędzy podatników. Siedzą przy korycie zbierają grubą forsę, proponuję Cieszyniakom wywieść ich na taczkach i do kolejki na Kochanowskiego może następny burmistrz z Radą niż podejmą głupią decyzję pomyślą zdrowo.

Jeżeli jeszcze ktokolwiek ma wątpliwości czy ma się odbyć referendum, to z całą stanowczością odpowiadam, tak ma się odbyć.
Nawet wtedy gdyby do końca kadencji pozostał tydzień.
Mianowicie dlatego aby wyrazić powagę dla funkcji jaką powinien pełnić Burmistrz z prawdziwego zdarzenia.
Dlatego również aby wszyscy jego następcy wiedzieli jak postrzegana jest ta zaszczytna funkcja.
Brak referendum zostanie odebrany jako przyzwolenie dla skandalicznych rządów za nic nie odpowiadającej bandy nieudaczników

Czytając tekst ciągle niedowierzam naszym władzom ,czy aby relacje z inwestorem z Białej Podlaskiej nie mają tzw. drugiego dna. Otóż z przebiegu prac rozbiórkowych dworca PKS nie trudno ustalić ,że te zakończone zostały jesienią ubiegłego roku. Od tamtego czasu wygląd nieschludny dworca -jak to określił burmistrz Adam Swakoń, po pracach rozbiórkowych w niczym nie uległ zmianie i teren z przewróconym blaszanym płotem wygląda niezmiennie tylko śmieci przybywa. W myśl prawa budowlanego teren rozbiórki winien być ogrodzony a o stabilność ogrodzenia placu budowy powinien dbać inwestor. Skoro inwestor przekazał w dzierżawę plac budowy- jakim jest teren rozbiórki wraz z placem manewrowym a zatem cały obszar, który wykupił rodzi się dziwne powiązanie władz miejskich z prywatną działalnością gospodarczą. Należy oczekiwać ,że teren porozbiórkowy będzie zabezpieczało miasto utrzymywało ogrodzenie ,czystość w należytym stanie technicznym ,sprzątało i pewnie utrzymywało stróża, zarabiając na jego etat i pochodne wynagrodzenia opłatami parkingowymi. Powstaje pewien precedens czy to aby władze gminne nie pracują na podwójnym etacie .Rozumiem ,że plac manewrowy jako parking można dzierżawić ,ale pozostałą część tj. teren rozbiórkowy - plac budowy to jakieś przegięcie i przerzucenie odpowiedzialności na gminę. Skoro tak to miasto niech przejmie inne porzucone rudery np. po Baksiku -na ul. Widokowej ,czy po Gąsiorowskim -tam również jest nieschludny wygląd i teren nie jest właściwie zabezpieczony.

Rozwalenie dworca PKS w mieście powiatowym to SKANDAL!!!

Roztropność ludności tubylczej można ocenić po tym jakich wybiera sobie przedstawicieli, by podejmowali decyzje w jej imieniu. Myślę, że w tej dziedzinie Cieszyniacy nie mają powodów do dumy.

"co to za miasto co to za wieś ani po*upczyć ani co zjeść !

A miało być tak pięknie. Galerie,przystanki i kible wszystko dla Cieszyniaków, A taki " Merkury" się nie chwalił a już stoi i widać go z daleka choć w dziurze stoi. Czym ta firma Biało-podlaska do Cieszyniaków? Nasza władza jak zwykle w konia dała się zrobić.

Czytam trzeci raz i nie wierzę... W cieszyńskim ratuszu podstawowe zasady ekonomii i zdrowego rozsądku nie istnieją. Coraz więcej słyszy się o referendach w celu odwołania lokalnych władz. Ludzie pomału budzą sie z letaru i zaczynają rozumieć, że władza ma służyć społeczeństwu a nie realizować swoje chore wizje kompletnie oderwane od realnych potrzeb mieszkańców. Może czas na Cieszyn??? Jak długo jeszcze będziemy znosić ten burdel z rozwalonymi praktycznie w całym mieście drogami, braku infrastruktury i sensownych połączeń komunikacyjnych, wywalanych w błoto publicznych pieniędzy na mżonki o trzecim moście k/Juwenii, kolejnych imprezach przeniesionych z Cieszyna do innych miast, braku jakiejkolwiek długofalowej i spójnej koncepcji rozwoju miasta, które umiera na naszych oczach. Ludu Cieszyna obudź się!!!

Nie ma szans na referendum. Za dużo cieniasow .

Ale biznes...

pseudo koncepcja galeri, szybka rozbiorka, przekladanie terminów rozpoczecia budowy, niby tymczasowy parking, to zaczyna układac sie w logiczna calosc i pewnie za niedlugo wyjdzie ze firma z bialej podlaskiej odstepuje jednak od tej budowy i sprzeda atrakcyjny teren z duzym zyskiem bo w koncu prawdziwe interesy robi sie na duzych slomianych inwestycjach

Z wypowiedzi Pana Adama Swakonia wynika ,że w chwili obecnej plac po PKS nie wygląda schludnie- co oczywiście jest prawdą. Zastanawia mnie jednak to ,że jeżeli nabywcy placu nie zależało dotąd by po zakończonych pracach rozbiórkowych doprowadzić plac do schludnego wyglądu i zarabiać na parkingach, to czy w ogóle schludnie będzie wyglądało to miejsce w przyszłości. Władze lokalne mocno powinny się zastanowić komu udzieli się pozwolenie na budowę galerii? I tym razem inwestor z Białej Podlaskiej,znowu posłużył się burmistrzem Swakoniem by ten uczynił to za niego na koszt miasta. -przywrócenie schludnego wyglądu. A ja się pytam -jaki problem był, by miasto przejmując dworzec po upadłym PKS wraz z placem manewrowym za kredyt od likwidatora PKS-u na jego spłacenie mogło czerpać środki z opłat parkingowych i wynajęcia części lokali w byłym dworcu by po zawirowaniach z publicznym transportem dworzec pozostał na poprzednim miejscu. Przypominam także Panu burmistrzowi ,że wg. jego wcześniejszych zapowiedzi prace budowlane przy budowie galerii miały ruszyć jesienią 2013 r a tu dowiadujemy się ,że wiosną 2014 r.

Bardzo ciekawe jest iż nasz umiłowany i oczywiście zweryfikowany Mach tak opluwa wszystkich a w szczególnosci nasze lokalne władze, za to nigdy nie napisze nic podczas krytyki cieszyńskiej Straży Miejskiej - no ciężko samego siebie krytykować... szanowny panie .

"STELA" to jest imię a u nas mówi się TU STELA i ! ! ! nauczylibyście się wreszcie naszej gwary wszyscy przyjezdni ! ! ! A tych z pożal się ojców miasta co taki zrobili dobry interes z PKS-em do rakiety i na księżyc.

Zapomniałem dodać na co cieszyniakom galeria. Zero inicjatywy wszystkie zakłady zburzone. Brak pracy. Przed Urzędem Pracy kolejki jak za komuny gdzie były niby puste półki. Kto tam będzie kupował. Chyba że sam burmistrz i jego doradcy. Cieszyniaków nie stać na takie galerie, chyba że utworzą stoiska z ciucholandem i przecenionym towarem spożywczym.

Ja proponuję włodarzom miasta i staroście wydzierżawić sobie mózgi... tak, dokłądnie... MÓZGI!

Co za miasto!!! Czyli jak coś oddać bez walki, potem to wydzierżawić i zarabiać. A ty pasażerze umieraj na słońcu na szumnie nazwanym "centrum przesiadkowym".

Taką łapankę na pieniądze od ludzi mogli wymyślić tylko włodarze miasta Cieszyna. Dobrze że nie jestem mieszkańcem tego miasta bo wstyd mi za cieszyniaków że poszli do urn i wybrali taką durnotę. Nie dość że nie wykupili gotowego dworca to jeszcze na jego placu wybierają za płatny parking. Przecież jak zrobił Kaufland płatny parking to na placu dawnego PKS stało mnóstwo i samochodów.
Co się zmieniło że pobierać będą teraz od nich haracz. Dziękuję za taką pomysłowość. WSTYD,WSTYD WSTYD. Panowie u koryta w Cieszynie gdzie byliście jak dworzec był w przetargu, gdzie jesteście jak ludzie dojeżdżający a zwłaszcza młodzież szkolna marznie lub stoi w deszczu, nie mówiąc już że nie można skorzystać z WC chyba że w własne galoty. Tam było wszystko na miejscu. Zostało zrównane z ziemią jak wszystko w Polsce. Cieszyn miasto przygraniczne bez dworca PKS. Wg mnie to przydałoby się całą tą władzę
wywieść na toczkach tylko że wg. mnie na taką miernotę taczek szkoda.

" STELA " piekna porażka

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama