, sobota 4 lipca 2020
Ile z tytułu 1% otrzymały organizacje pożytku publicznego?
W sumie polscy podatnicy przekazali na rzecz organizacji pożytku publicznego 557,6 mln złotych. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Ile z tytułu 1% otrzymały organizacje pożytku publicznego?

Ministerstwo Finansów podało dane na temat 1% za 2014 rok. W sumie polscy podatnicy przekazali na rzecz organizacji pożytku publicznego 557,6 mln złotych. Sprawdziliśmy które organizacje zarejestrowane na terenie powiatu cieszyńskiego otrzymały największe wsparcie.

W powiecie cieszyńskim największe środki z tytułu z 1% otrzymała Fundacja dla Zwierząt i Środowiska "Lepszy Świat" z Cieszyna, na konto której wpłynęło prawie 69 tys. zł. Tuż za nią uplasowały się: cieszyńskie Towarzystwo Ewangelickie im. Ks. Franciszka Michejdy i Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej z Dzięgielowa (oba podmioty otrzymały ponad 66 tys. zł), Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty z Cieszyna (ponad 64 tys. zł), oraz Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego (nieco ponad 60 tys. zł).

Nieco ponad 41 tys. zł otrzymało cieszyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum "Otwarte Drzwi", a tuż za nim znalazły się dwie organizacje pożytku publicznego z Ustronia: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Rodzin "Ponad Granicami" (ponad 38 tys, zł), oraz Towarzystwo Opieki nad Niepełnosprawnymi w Ustroniu (ponad 35 tys. zł). O prawie 35 tys. zł zasilone zostało konto Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie, a niecałe 30 tys. otrzymała od podatników Fundacja ING Dzieciom zarejestrowana w Wiśle.

W przedziale od 10 do 30 tys. zł, znalazło się jeszcze 9 organizacji pożytku publicznego z powiatu cieszyńskiego. Są to: Fundacja Dobrego Pasterza z Ustronia (prawie 25 tys. zł), Stowarzyszenie "Dziedzictwo Św. Jana Sarkandra" z Cieszyna (prawie 23 tys. zł), Stowarzyszenie "Żyj Godnie" ze Skoczowa (nieco ponad 20 tys. zł), Fundacja Św. Elżbiety Węgierskiej w Cieszynie (nieco ponad 19 tys. zł), Stowarzyszenie Kulturalne "Równica" w Ustroniu (ponad 18 tys. zł), Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem" z Chybia (blisko 17 tys. zł) 16691, Uczniowski Klub Sportowy "Beskidy" z Ustronia (prawie 15 tys. zł), Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie "Można Inaczej" z Ustronia (prawie 13 tys. zł), oraz Integracyjne Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji "Start" Wisła w Wiśle (ok. 12 tys. zł).

W sumie polscy podatnicy przekazali na rzecz organizacji pożytku publicznego 557,6 mln złotych. To 50 milionów więcej, niż w roku ubiegłym. Do 47% (12,5 mln osób) wzrosła także liczba przekazujących. Na terenie powiatu cieszyńskiego dofinansowanie działalności statutowej ze środków uzyskanych w ramach 1% podatku otrzymało w sumie 48 organizacji pożytku publicznego. Szczegółowe wyniki poszczególnych OPP znajdują się tutaj.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Super, że coraz więcej ludzi przekazuje 1% i bardzo cieszy, że wiele osób myśli też o pomocy zwierzętom. Ten 1% zawsze idzie na coś dobrego :)

Zespół Regionalny "Istebna" bardzo dziękuje za środki z 1% przekazane na naszą działalność!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama