, sobota 4 lipca 2020
Do końca listopada objazdem do Cieszyna
Objazd dla DW 938 wyznaczony został drogą krajową nr 81 oraz drogą szybkiego ruchu S1. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Do końca listopada objazdem do Cieszyna

SM
W czerwcu br. zamknięty został odcinek drogi wojewódzkiej nr 938, przecinający staw hodowlany w Pawłowicach. Objazd dla kierowców zmierzających w stronę Cieszyna wyznaczony został drogą krajową nr 81 oraz drogą szybkiego ruchu S1. Remont popularnego zjazdu z "wiślanki", wkrótce powinien dobiec końca.

- Remont DW 938 zakończy się planowo, czyli 30 listopada br. Dotychczasowy przebieg prac pokazuje, że nie powinno być żadnych opóźnień - informuje Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, dodając, iż inwestycja w tym miejscu to kontynuacja remontu z 2013 roku. W ramach prowadzonego remontu, oprócz naprawy kilkusetmetrowego odcinka DW 938, na złączeniu drogi wojewódzkiej z ul. Zjednoczenia powstaje także rondo.

Wraz z remontem DW 938 postępują prace przy budowie obwodnicy Pawłowic, która od zachodu łączyć się będzie z wybudowaną przez Jastrzębie-Zdrój drogą DW 933, a od wschodu z DK 81 - tu też powstanie węzeł. Budowa obwodnicy powinna zakończyć się 31 października 2016 roku.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To jeszcze trzeba tam postawić znak zakazujący przejazdu TIRów tranzytem do przejścia w Cieszynie i gotowe.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama