, niedziela 5 lipca 2020
Pendolino z Bielska przez Czechowice do Warszawy i Gdyni
Spółka PKP Intercity potwierdziła, iż w połowie grudnia br. rozszerzy się siatka połączeń z wykorzystaniem składów Pendolino. fot: mat. pras.



Dodaj do Facebook

Pendolino z Bielska przez Czechowice do Warszawy i Gdyni

SM
Spółka PKP Intercity potwierdziła, iż w połowie grudnia br. rozszerzy się siatka połączeń z wykorzystaniem składów Pendolino. Ze stolicy Podbeskidzia pociągami Express InterCity Premium (EIP) będzie można dojechać do Warszawy oraz Gdyni. Między Katowicami a Bielskiem-Białą pociąg zatrzyma się także w Tychach, Pszczynie i Czechowicach-Dziedzicach.

Do Bielska-Białej pociągi Pendolino pojadą w historycznie najlepszym czasie 3 godzin 15 minut, z dodatkowymi przystankami w Tychach, Pszczynie i Czechowicach-Dziedzicach. Trzy pary pociągów do Bielska mają kursować codziennie z wyjątkiem Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

- Pierwszy skład, wyruszający z Gdyni o 5:33, dojedzie do Bielska o 12:08. Kolejny startować ma na dworcu Warszawa Wschodnia o godz. 15:26, by dotrzeć do Bielska-Białej o godz. 19:10. Ostatni w dobie również będzie startować w Warszawie o godz. 19:32 i zjawi się w Bielsku o 23:13. W drogę powrotną pierwszy skład wyruszy o 5:44, a do Gdyni dotrze o 12:34. Następne będą odjeżdżać o 7:45 i 15:40, by dotrzeć do Gdyni odpowiednio o 14:34 i 22:26 - informuje "Rynek Kolejowy".

W grudniu br. zmiany w rozkładzie jazdy wprowadzi także spółka Koleje Śląskie, która m.in. w porozumieniu z czeskim narodowym przewoźnikiem kolejnym realizować będzie połączenia z Katowic, Rybnika i Raciborza do Bogumina (Koleje Śląskie), oraz z Frydka-Mistka do Cieszyna (Ceske Drahy).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama