, piątek 5 czerwca 2020
Gmina Istebna wymieniła 30 kotłów
W okresie od 11 września do 30 października zamontowano 25 kotłów opalanych ekogroszkiem oraz 5 kotłów opalanych biomasą.  fot: UG IstebnaDodaj do Facebook

Gmina Istebna wymieniła 30 kotłów

red./mat.pras.
Zakończyły się procedury związane z odbiorem zadań realizowanych z Programu ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Istebna do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W związku z tym, 15 listopada złożone zostało rozliczenie końcowe dofinansowania. W całej Trójwsi wymienionych zostało trzydzieści kotłów.

W okresie od 11 września do 30 października zamontowano 25 kotłów opalanych ekogroszkiem oraz 5 kotłów opalanych biomasą.

- Wartość powyższych prac opiewa na kwotę 407.837,92 złotych brutto, z czego kwota dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wyniesie 287.663,71 złotych brutto. Kwota dotacji to 59.832,00 złotych, a 227.831,77 złotych to kwota pożyczki, którą będzie spłacać Gmina. Po spłaceniu 60% wartości pożyczki pozostałe do spłaty 40% może zostać umorzone pod warunkiem, iż kwota ta w całości zostanie przeznaczona na zadania związane z ochroną środowiska – również na wymianę kotłów. Zgodnie z przekazanym raportem zarówno rzeczowe założenia, jak i planowany efekt ekologiczny programu zostały uzyskane w 100%. - informuje Urząd Gminy Istebna.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zobowiązany jest do wypłaty kwoty dofinansowania na konto Urzędu Gminy do 20 grudnia. Po zaksięgowaniu odpowiedniej kwoty Urząd Gminy wypłaci te środki na konta beneficjentów.

Gmina Istebna w roku 2018 roku planuje wymienić 55 źródeł ciepła, zgodnie z przyjętym programem ograniczenia niskiej emisji.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama