, czwartek 23 maja 2024
Cieszyn: Nie zanieczyszczaj kanalizacji deszczowej
Urząd Miasta apeluje o niewylewanie ścieków sanitarnych (np. po myciu podłóg czy naczyń, resztek pokarmów itp.) do kanalizacji deszczowej przez kratki ściekowe w ulicach, gdyż wody te są odprowadzane obecnie bezpośrednio do rzeki Olzy lub Bobrówki. fot: mat. pras.



Dodaj do Facebook

Cieszyn: Nie zanieczyszczaj kanalizacji deszczowej

MB/MAT.PRAS.
Zgodnie z planami 8 grudnia zakończył się remont kanalizacji w Cieszynie. Obecnie trwa odbiór techniczny tej dużej inwestycji. Z kolei po stronie mieszkańców leży dbałość o to, by nie zanieczyszczać kanalizacji deszczowej odpadkami lub brudną wodą, bowiem wszystko to popłynie prosto do Olzy i Bobrówki.

Przebudowa kanalizacji w śródmieściu Cieszyna weszła w fazę prób, badań i odbiorów technicznych, dlatego też na ulicach można spotkać specjalistyczny sprzęt, którym wykonuje się płukanie kanałów oraz przeprowadza się inspekcję kamerami TV nowo wybudowanych oraz zmodernizowanych kanałów. Ich celem jest sprawdzenie poprawności wykonanych robót oraz skuteczności przeprowadzonego rozdziału kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową, co ma zapobiegać odprowadzaniu ścieków do cieków wodnych.

Tymczasem Urząd Miasta apeluje o niewylewanie ścieków sanitarnych (np. po myciu podłóg czy naczyń, resztek pokarmów itp.) do kanalizacji deszczowej przez kratki ściekowe w ulicach, gdyż wody te są odprowadzane obecnie bezpośrednio do rzeki Olzy lub Bobrówki. Ze względu na konieczność zadbania o ochronę środowiska do tych celów należy teraz używać wyłącznie instalacji do odprowadzania ścieków sanitarnych. Filtry w kanalizacji deszczowej nie poradzą sobie bowiem z silnymi detergentami jakie są np. w środkach czystości. Z kolei wymiana zniszczonych filtrów na nowe to bardzo drogie przedsięwzięcie.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Nie bardzo rozumię sensu remontu kanalizacji.Jak z ulicy może woda np.opadowa bezpośrednio wpadać do np Olzy?Dlaczego nie do oczyszczalni?Przecież zimą sypie się ogromne ilości soli,samochody czasem"gubią"olej,smary,benzynę.O co kami?

Tak samo, jak zwykły deszcz wpada do rzeki...

ojoj i co to teraz będzie...

Po myciu sklepów zawsze wylewają na ulice. To normalka.

No właśnie, nieraz widzę takie "sceny"...

Tak, woda po myciu podłóg to niestety normalka i coś z tym trzeba zrobić. Skoro SM tak dzielnie tępi mycie samochodów przez Cieszyniaków w ich własnym ogrodzie / na ich własnym podjeździe, to tym bardziej powinno się udać w przypadku zanieczyszczania terenu miejskiego czy powiatowego. Ale chciałbym zwrócić uwagę na inny i moim zdaniem jeszcze gorszy proceder - wylewanie pomyj i odpadków z kuchennych restauracji wprost do kanalizacji. Mam "przyjemność" mieszkać w pobliżu jednej takiej restauracji (pod samym nosem SM) i krew mnie zalewa jak widzę co kucharze są w stanie wylać do kanalizacji deszczowej. Obawiam się, że dzieje się tak także w przypadku innych lokali.
Pozdrawiam Świątecznie!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama