, sobota 18 maja 2024
Złote Gody w cieszyńskim Ratuszu
W uroczystości wzięły udział 32 pary małżeńskie. fot: DRDodaj do Facebook

Złote Gody w cieszyńskim Ratuszu

red.
10 maja w Sali Sesyjnej cieszyńskiego Ratusza odbyła się jubileuszowa uroczystość Złotych Godów. Wzięły w niej udział 32 pary małżeńskie. Jednak w przyszłym roku może być ich dużo więcej.

Co ważne, w 2017 roku w uroczystościach jubileuszowych udział weźmie łącznie 91 par, a na kolejny rok swoją obecność zapowiada aż 110 par. W ostatnich latach możemy obserwować znaczny wzrost jubilatów uczestniczących w uroczystościach, chętnych do wspólnego świętowania.

W 2014 roku odznaczenia za Wieloletnie Pożycie Małżeńskie odebrały 24 pary, w kolejnym roku już tylko 7 par. W 2016 do jubilatów skierowano bezpośrednie imienne zaproszenia. Wtedy też w Ratuszu świętowały już 63 pary.

Podziękowania za codzienną pracę na rzecz swoich rodzin, najbliższego środowiska i społeczności lokalnej złożył w dniu wczorajszym Burmistrz Miasta Cieszyna oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Natomiast o oprawę muzyczną zadbał Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama