, sobota 13 sierpnia 2022
Ziemia zatrzęsła się w gminie Zebrzydowice
Odczuwalne w Kaczycach wstrząsy były efektem wydarzeń w jednej z czeskich kopalń. fot: ARCDodaj do Facebook

Ziemia zatrzęsła się w gminie Zebrzydowice

KK
- W Kaczycach nastąpiło trzęsienie ziemi w wyniku czego zatrzęsło domami, meblami. Wyglądało to jak dwa silne wybuchy jeden po drugim - napisał nasz Czytelnik. Faktycznie w niedzielę ok. godziny 16.45 doszło do dwóch wstrząsów odczuwalnych przesz mieszkańców gminy Zebrzydowice.

Dyżurny sejsmolog z Śląskiego Obserwatorium Goefizycznego w Raciborzu potwierdził odnotowanie zjawiska. To nie pierwsze takie zdarzenie w Kaczycach. Mieszkańcy są już przyzwyczajeni do bardziej i mniej odczuwalnych wstrząsów. Takie sytuacje mają miejsce od czasu zamknięcia kopalni Morcinek, często także to efekt działań kopalnianych po czeskiej stronie granicy.

- Tym razem wstrząsy nie były duże. Pewno gdyby nie niedzielny spokój, nawet byśmy ich nie odnotowali - przyznał nasz Czytelnik.

Odczuwalne trzęsienie ziemi to efekt zjawiska, do jakiego doszło na terenie kopalni Darków w Czechach. - To było geomechaniczne przekształcenie występujące na głębokości ok. 600-700 metrów pod ziemią w instalacjach pomocniczych kopalni. Pojawiło się ono o godzinie 16.44. Według aktualnie dostępnych danych nie spowodowało ono żadnych obrażeń u górników ani uszkodzeń wyrobisk górniczych - poinformował Vladislav Sobol, rzecznik kopalni karwińskiej kopalni OKD.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dlaczego nigdy trzęsienie ziemi a ni powódź , ani pożar, wichury i inne kataklizmy nie dopadają rządu. Czyż by dali w łapę panu Bogu?. Biednemu zawsze wiatr w oczy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama