, niedziela 23 czerwca 2024
Warsztaty „STOP mowie nienawiści”
Podczas warsztatów kierowanych, zarówno dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, podejmowany jest aktualny i ważny problem, jakim jest obecność mowy nienawiści. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Warsztaty „STOP mowie nienawiści”

DR
Warsztaty „STOP mowie nienawiści” organizowane przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie, dostępne są w ofercie od września, jednak jak dowiedzieliśmy się, po ostatnich wydarzeniach w Gdańsku zwiększyło się zainteresowanie szkół zajęciami o tej tematyce.

Podczas warsztatów kierowanych, zarówno dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, podejmowany jest aktualny i ważny problem, jakim jest obecność mowy nienawiści w mediach, mediach społecznościowych i przestrzeni publicznej. Przez 90 minut grupa będzie pracować nad gotowym studium przypadku, które ma pomóc zrozumieć omawiane zjawisko. Tematyka zajęć dotyczyć będzie tego, czym jest wolność słowa a czym język nienawiści – jakie jest jego źródło. Czym są stereotypy, język mediów i mediów społecznościowych. Poruszone zostaną również zagadnienia związane z konsekwencjami posługiwania się mową nienawiści, zarówno prawne, jak i psychologiczne.

Największe zainteresowanie warsztatami zgłaszają klasy ponadgimnazjalne. Jako pierwsi na zajęciach pojawią się uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie, w wieku 18-19 lat. Warto jednak pamiętać, że problem mowy nienawiści pojawia się dużo wcześniej, a takimi warsztatami powinny zainteresować się szkoły podstawowe i gimnazja.

Wciąż trwają zapisy na warsztaty „STOP mowie nienawiści” w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie. Udział w zajęciach jest nieodpłatny.
Kontakt z Pracownią Multimedialną:
mailowo: twojemedia@biblioteka.cieszyn.pl,
telefonicznie: 33 8520710 wewn. 12.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Raport opracowany przez Centrum Badań nad Uprzedzeniami to totalne zaskoczenie.
Badanie pokazuje, iż „postawy zwolenników partii opozycyjnych wobec zwolenników PiS są bardziej negatywne niż postawy zwolenników PiS wobec zwolenników opozycji – wyborcy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia, w większym stopniu dehumanizują i mają mniejsze zaufanie do swoich oponentów politycznych niż zwolennicy partii rządzącej”.
Dla totalnych to szczególnie gorzka lektura.
Jednak warto przemyśleć zacytowane badania, zanim zacznie się wytykać palcami kto bardziej robi hejt.

Sir Roger Vernon Scruton – brytyjski filozof, pisarz, kompozytor, autor ponad trzydziestu książek z dziedziny filozofii, krytyki literackiej, eseistyki politycznej i kulturalnej oraz powieści tłumaczonych na wiele języków podjął się próby zdefiniowania, czym jest ta MOWA NIENAWIŚCI?
"MOWA NIENAWIŚCI polega na przypisywaniu własnej nienawiści przeciwnikom."

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama