, niedziela 23 czerwca 2024
Anna Maria Jopek wystąpi w Cieszynie
Na naszych czytelników czeka jedno podwójne zaproszenie na to wydarzenie. Szczegóły poniżej. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Anna Maria Jopek wystąpi w Cieszynie

red./mat.pras.
Anna Maria Jopek - wokalistka, songwriterka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Już 10 lutego 2019 roku o godz. 19:00 wystąpi w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Podczas koncertu zabrzmią dobrze znane utwory, jak i osobiste tematy AMJ mocno inspirowane ludowymi wątkami.

Na naszych czytelników czeka jedno podwójne zaproszenie na to wydarzenie. Szczegóły poniżej.

Anna Maria Jopek nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą czy Wojciechem Młynarskim. Na światowych scenach z takimi artystami jak m.in. Pat Metheny, Youssu'n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem.

Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo w Hamer Hall w Melbourne. Nagrywała w studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku.

Zdobyła wszystkie możliwe prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za promowanie polskiej sztuki na świecie.

Od pięciu lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Wystąpiła w spektaklu "Czas Kobiety" w reż. Leszka Mądzika, dla którego współkomponowała muzykę oraz współpracowała z Teatrem Pieśni Kozła. Przedostatni album AMJ z Gonzalo Rublcabą „Minione” uzyskał status podwójnej platyny. Jesienią 2018 ukazała się najnowsza płyta z Branfordem Marsalistem pt. „Ulotne”, która ma już status złoty.

Annie Marii Jopek na scenie towarzyszyć będą: Robert Kubiszyn (bas), Paweł Dobrowolski (perkusja), Piotr Nazaruk (flety, głos) oraz Krzysztof Herdzin (fortepian). Multiinstrumentalizm, wirtuozeria, erudycja, pasja improwizacji i radość bycia razem —tak najkrócej można opisać zespół AMJ. To team frontmanów i postaci pierwszoligowych na scenie jazzowej w swoim kraju. Muzycy żonglują z łatwością kolorami, formami i stylem. Muzyka AMJ zawsze w tonacji polskiej melancholii, ale i zadziornej taneczności stanowi punkt startowy dla barwnej improwizowanej narracji tej drużyny na scenie. Ciekawość świata, otwartość i wszechstronność czyni zespół niezawodny we wszystkich punktach globu. Tylko na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy wystąpili na Festiwalu Holly w Indiach, Hongkongu czy Blue Note Tokyo czy maleńkich ośrodkach koncertowych w Polsce, które są szczególnie drogie pracy AMJ.
Bilety w cenie: 69 zł (strefa C), 99 zł (strefa B), 129 zł (strefa A)

Anna Maria Jopek
10 lutego 2019 roku, godz. 19:00 (niedziela)
Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, Plac Teatralny 1, Cieszyn

Bilety dostępne na: www.eventim.pl/goodtaste, www.ebilet.pl oraz w sklepach sieci Empik, Saturn i Media Markt

UWAGA! (KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY)
Chcielibyśmy w drodze konkursu wręczyć jednemu z naszych czytelników podwójne zaproszenie na koncert Anny Marii Jopek.
Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Z kim Anna Maria Jopek wystąpiła podczas telewizyjnego koncertu noworocznego w 2017 roku? Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres: redakcja@gazetacodzienna.pl, wpisując w tytule: KONKURS ANNA MARIA JOPEK. W mailu należy podać imię, nazwisko i numer telefonu, pod który skontaktujemy się w przypadku wygranej.
Zwycięzcę wylosujemy w poniedziałek 4 lutego b.r.!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama