, niedziela 23 czerwca 2024
Prace znanego ilustratora i malarza w "Ochorowiczówce"
Wystawę pt. „Zalety dwuznaczności” zainauguruje wernisaż z udziałem artysty, który odbędzie się 19 stycznia o godz. 17:00.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Prace znanego ilustratora i malarza w "Ochorowiczówce"

mat.pras.
Prace znanego ilustratora i malarza w "Ochorowiczówce"

W „Ochorowiczówce” – Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle zagości kolejna niezwykła malarska wystawa. Tym razem w muzeum będzie można podziwiać prace Rafała Olbińskiego, znanego na całym świecie ilustratora i malarza, autora wielu niezwykłych prac. Prace artysty prezentowane były na wielu wystawach w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Francji, Niemczech oraz w Polsce. Kunszt malarski Rafała Olbińskiego będzie można podziwiać w „Ochorowiczówce” od najbliższej niedzieli, 20 stycznia do 22 lutego br. Wystawę pt. „Zalety dwuznaczności” zainauguruje wernisaż z udziałem artysty, który odbędzie się 19 stycznia o godz. 17:00.

Artysta wszechstronny i intrygujący

Rafał Olbiński jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, którą ukończył uzyskując dyplom na Wydziale Architektury. Po studiach zajął się grafiką, współpracując z czasopismem „Jazz Forum”, w którym pełnił funkcję redaktora graficznego. W 1981 wyjechał do Paryża, skąd rok później wyemigrował do Nowego Jorku. W 1985 podjął pracę jako wykładowca w nowojorskiej School of Visual Arts.

Artysta zdobył ogromne uznanie na całym świecie a jego plakaty i ilustracje ukazują się regularnie na łamach takich czasopism jak Newsweek, Time, Business Week czy New York Times. Olbiński tworząc swoje prace, często inspiruje się muzyką i poezją. Jego ulubione motywy to ptaki, drzewa, obłoki, zasłony czy urwiska skalne. Zestawia je w zaskakujący sposób, nadając im nowe znaczenia. Znakiem rozpoznawczym dzieł Olbińskiego jest łabędź.

Wystawa w niezwykłym muzeum

Miejsce kolejnej wystawy prac Rafała Olbińskiego nie jest przypadkowe. „Ochorowiczówka” - Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle to największe muzeum magicznego realizmu
w Europie i niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie naszego kraju. Na co dzień w odnowionej willi wybitnego polskiego naukowca Juliana Ochorowicza gości ponad 300 dzieł znanych, polskich twórców związanych z surrealizmem. W zeszłym roku pojawił się tam także zbiór ponad sześćdziesięciu prac Salvadora Dali. Ponadto w muzeum możemy podziwiać dzieła m.in. Jarosława Jaśnikowskiego, Zdzisława Beksińskiego czy Jakuba Różalskiego.

Wystawa prac Rafała Olbińskiego pt. „Zalety dwuznaczności” będzie pierwszą wystawą czasową oferowaną przez Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w tym roku. Rozpocznie ją 19 stycznia o godzinie 17:00 wernisaż z udziałem artysty. Wystawa potrwa do 22 lutego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama