, sobota 18 maja 2024
Szlachetna Paczka znowu w Cieszynie
Wolontariusze z naszego rejonu ze 100-u zgłoszonych potrzebujących rodzin zakwalifikowali 71, które otrzymały pomoc w formie paczki. fot: FJDDodaj do Facebook

Szlachetna Paczka znowu w Cieszynie

FJD
Jak w poprzednich latach Szlachetna Paczka swoje centrum dowodzenia w mieście Cieszyn i Powiecie Cieszyńskim “zainstalowała” w Szkole Podstawowej nr 6 w Cieszynie.

Lider rejonu cieszyńskiego Szlachetnej Paczki Piotr Kałuża szczegółowo zrelacjonował naszemu portalowi jak w tym roku przebiegała cała akcja. Wolontariusze z naszego rejonu ze 100-u zgłoszonych potrzebujących rodzin zakwalifikowali 71, które otrzymały pomoc w formie rzeczowej paczki. Średnia wartość każdej paczki to interwał 3000-4000,-zł. Akcja ta ma na celu wspomóc także obdarowywane rodziny psychicznie. W tym roku, jak powiedział Piotr Kałuża, znacznie więcej obdarowanych zostało starszych samotnych ludzi. Daje się wyraźnie zauważyć, że program 500 + przesunął skalę ubóstwa w kierunku starszego pokolenia, które ma bardzo niskie emerytury.
Decyzję o włączeniu rodziny do grona obdarowanych podejmują wolontariusze podczas odwiedzin u rodzin, które zgłosiły chęć otrzymania paczki. Należy także podkreślić, że z darczyńcami w tym roku nie było żadnych problemów, bo już w pierwszym dniu opublikowania listy potrzebujących zgłosiło się ponad 60 % chętnych darczyńców. Ciekawostką jest paczka zrobiona przez kibiców Górnika Zabrze /z naszego regionu/, której wartość wyniosła ponad 6 tyś. złotych, a która także została przez nich dostarczona wybranej rodzinie. Kibice nie ograniczyli się tylko do pomocy przy swojej paczce, ale pomagali także dostarczać inne paczki w wyznaczone miejsca. Był również jeden darczyńca, który przygotował paczki dla czterech rodzin o łącznej wartości ponad 15 tyś złotych.
Każda paczka dostarczona do wyznaczonej rodziny jest w obecności wolontariuszy rozpakowywana, aby stwierdzić czy i w jakim procencie oczekiwania rodziny zostały zaspokojone. Nasz rejon otrzymał w formie wolontariatu na czas trwania akcji także 3 busy do przewozu paczek oraz 2 samochody osobowe do przewozu wolontariuszy.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ucieszyłem się, gdy zobaczyłem w cieszyńskiej GC relację z akcji Szlachetna Paczka. To wspaniałe działanie. Radowałem się nadal czytając notatkę, ale tylko do zdania - "Daje się wyraźnie zauważyć, że program 500+ przesunął skalę ubóstwa w kierunku starszego pokolenia, które ma bardzo niskie emerytury."
Takie zdanie pozwala domniemywać, że gdyby nie było programu 500+ to starszemu pokoleniu nie groziłoby ubóstwo mimo bardzo niskich emerytur.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama