, wtorek 23 kwietnia 2024
Święto Sąsiada: pomoc rodzinie Wolskich z Wisły
Piknik odbędzie się najbliższy piątek, 12 lipca na pl. B. Hoffa. fot: arch. Policja CieszynDodaj do Facebook

Święto Sąsiada: pomoc rodzinie Wolskich z Wisły

DR
Podczas tegorocznego, trzydniowego Święta Sąsiada w Wiśle będzie można pomóc sąsiadom w potrzebie – rodzinie Wolskich z Wisły Malinki, którzy niedawno w pożarze stracili swój dom. Piknik charytatywny odbędzie w piątek, 12 lipca, na inaugurację Święta Sąsiada, które potrwa do niedzieli, 14 lipca.

- Jeden z naszych sąsiadów, rodzina wielodzietna z Wisły Malinki, rodzina Wolskich, 2 czerwca straciła praktycznie cały dobytek swojego życia, piękny duży dom. Znaleźli się mieszkańcy, którzy chcieli pomóc tej rodzinie, postanowili zorganizować piknik charytatywny – mówi dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury Katarzyna Czyż – Kaźmierczak.

Piknik odbędzie się najbliższy piątek, 12 lipca na pl. B. Hoffa. W programie znalazły się koncerty lokalnych artystów. Do akcji włączyły się również firmy, instytucje, aktorzy i sportowcy, przekazując na licytację m.in. vouchery na nocleg, do SPA, nartę z podpisami skoczków narciarskich, koszulkę od Marcina Różalskiego, spodenki Tomasza Adamka oraz przedmioty od Kajetana Kajetanowicza, Piotra Kupichy czy Agnieszki Włodarczyk. Podczas wydarzenia nie może zabraknąć wielkiego grillowania. Pojawi się uczestnik programu MasterChef Junior Jan Sowa Sowiński oraz uczestnik programu Hell’s Kitchen Karol Fijołek – to on jest właśnie pomysłodawcą i organizatorem pikniku. Wraz z nim na rzecz rodziny Wolskich działają Fundacja Młodzi Propagują Sztukę, Tawerna pod Żaglem z Międzybrodzia Bialskiego oraz ekipa aktywnych kucharzy z całej Polski. Współorganizatorami są Gmina Wisła, Wiślańskie Centrum Kultury.

Degustacji i uczcie muzycznej będzie towarzyszyć zbiórka publiczna, z której dochody zostaną przekazane państwu Wolskim.
Atrakcji nie zabraknie również w sobotę i niedzielę. W dniach 13-14 lipca w centrum Wisły odbędzie się "Święto Sąsiada". Podczas wydarzenia będzie wiele zabaw oraz rozgrywek dla rodzin, znajomych, przyjaciół, sąsiadów.

Impreza jest kontynuacją projektu "Wisła - Jabłonków - jesteśmy blisko siebie" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020.

Program prezentuje się następująco:

13 lipca - sobota
godz. 14:00 - 17:00

Tereny rekreacyjne w centrum Wisły nad rzeką za blokami.
Zabawy sportowe, animacje dla dzieci, akcje społeczne na rzecz ochrony zwierząt, akcje pokazowe policji, straży pożarnej, ratowników medycznych i WOPR-u.

godz. 18:00

Amfiteatr im. Stanisława Hadyny
koncert zespołu Holeviaters
koncert zespołu The Postman (Polscy Beatlesi)

14 lipca - niedziela

Rajd turystyczno-krajoznawczy “Retro po Sąsiedzku” - pokaz samochodów zabytkowych Pl. B. Hoffa; od godz. 10:00

W ramach wydarzenia Święto Sąsiada odbędzie się już po raz VI rajd turystyczno-krajoznawczy "Retro po Sąsiedzku", podczas którego na Pl. B. Hoffa będziemy mogli podziwiać zabytkowe samochody.

Trasa rajdu to 60 km po malowniczych Beskidach. Uczestnicy odwiedzą Ustroń i Goleszów oraz widokowy punkt pod Małą Czantorią.
Biuro zawodów zlokalizowane będzie w holu Domu Zdrojowego i czynne będzie od godz. 9:00.

Prezentacji samochodów towarzyszyć będzie muzyka ze starych płyt winylowych w wykonaniu DJ MACHO.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama