, czwartek 25 lipca 2024
Odpalili armatę na Wzgórzu Zamkowym
Zgromadzeni mieszkańcy Cieszyna oraz przybyli turyści mieli okazję obserwować przygotowanie armaty do odpalenia salwy. fot: FJDDodaj do Facebook

Odpalili armatę na Wzgórzu Zamkowym

FJD
W dniu Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia o godz. 12.00 oddany został salut armatni z repliki XVIII-wiecznej armaty.

Odpalenia rzeczonej armaty dokonał osobiście burmistrz miasta Cieszyna Ryszard Macura w asyście historycznego „regimentu” armii austriackiej. Zgromadzeni mieszkańcy Cieszyna oraz przybyli turyści mieli okazję obserwować przygotowanie armaty do odpalenia salwy, która niewątpliwie wpisze się jako stały punkt obchodów Święta Wojska Polskiego w naszym mieście. Następnie można było podziwiać „austriackich” żołnierzy uzbrojonych w historyczną długą broń, z której również została oddana salwa honorowa. Atrakcją było także uczestnictwo cieszyńskiego rusznikarza Jerzego Wałgi, który na wystawie broni historycznej opowiedział zebranym o tradycji cieszyńskiego rusznikarstwa.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama