, niedziela 23 czerwca 2024
Dworzec w Wiśle coraz bliżej otwarcia
Możliwe, że w już marcu dworzec zapełni się pasażerami. fot: Miasto Wisła/FacebookDodaj do Facebook

Dworzec w Wiśle coraz bliżej otwarcia

DR
Zakończył się remont dworca Wisła Uzdrowisko. Pasażerowie muszą jednak uzbroić się w cierpliwość, bo urząd miasta czeka jeszcze na niezbędne pozwolenie od powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Możliwe, że w już marcu dworzec zapełni się pasażerami.

Jeszcze niedawno budynek dworca w Wiśle straszył swoim wyglądem. Niszczejący obiekt od kolei odkupiło miasto, wydając na jego remont w sumie 6 mln zł, z czego 2 mln zł to dofinansowanie ze środków unijnych.

- Dworzec jest w tej chwili na etapie odbiorów technicznych. Jesteśmy już po odbiorze straży pożarnej. Jest złożony wniosek do starostwa do inspektora nadzoru budowlanego w celu pozwolenia na użytkowanie obiektu publicznego. Mam nadzieję, że ta proceduralna sprawa będzie domknięta lada moment – mówi burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Dworzec został odnowiony, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Odświeżono elewację, wymieniono dach. Gotowe jest już otoczenie dworca - znajdą się tam za niedługo taksówki i wypożyczalnia rowerów, zatrzymywać się tam będą busy. W budynku znajduje się poczekalnia, punkt informacji turystycznej, przechowalnia bagażu. Piętro budynku przeznaczone zostało na wypoczynkową część – apartamenty dla gości. - Chodzi nam o to, żeby elementy obiektu pracowały na utrzymanie całego dworca – podkreśla burmistrz Wisły. Nie zabraknie części restauracyjnej. Będzie ona wykańczana przez prywatnych inwestorów nieco później. Mówi się nadal o powstaniu w tym miejscu lokalnego browaru – to ma nastąpić jednak pod koniec tego roku.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

remont zakończył się w styczniu, teraz jedna biurokracja do marca czeka na papierek od drugiej biurokracji, a pasażerowie na pociąg, na peronach, żeby było jasne...
.
a w takiej Warszawie Jarosław Mały "Deweloper", golec bez grosza w kieszeni i nawet bez konta w banku, jedyne aktywa to kocia sierść na spodniach i łupież na kołnierzu - průměrný chudák, jak to za Olza mówia na takich boroków - o przysłowiowy piczy włos omal nie wystawił dwóch dwustumetrowych kolosów w samym centrum i to ba, bez pozwolenia na budowę! - no omal, bo w ostatniej chwili jego wystawili, do wiatru, własny ziom z Michnikiem do spółki, i teraz byle kto się mu do tyłka dobiera i trupy z szafy wyciąga...
.
przed wojną, proszę Państwa, jeden taki podobny był i został symbolem bezczelnego cwaniactwa i oszukańczej hucpy na zawsze - Nikodem Dyzma się nazywał
.
[do marca już niedaleko, mrozów ma nie być...]

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama