, niedziela 23 czerwca 2024
Debata "Jaka szkoła cieszy?" we wtorek w Cieszynie
Teatr Młynówka we wtorkowe popołudnie zaprezentuje spektakl zatytułowany „Szkoła marzeń”. fot: Rafał SolińskiDodaj do Facebook

Debata "Jaka szkoła cieszy?" we wtorek w Cieszynie

Jaką szkołę chcielibyśmy zobaczyć po powrocie z wakacji, jakie zmiany są w niej najpilniejsze, jak się uczyć - to tylko część pytań, na jakie będą chcieli odpowiedzieć uczestnicy debaty, którą zaplanowano na wtorek 14 czerwca w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie.

Głównymi bohaterkami i bohaterami spotkania będą dzieci i młodzież, bo to przecież osoby najbardziej zainteresowane szkołą i jej przyszłością. Organizatorzy, czyli grupa Szkoła cieszy-n wraz z partnerami, zapraszają nie tylko do wzięcia w niej udziału, ale również włączenia się do dyskusji poświęconej relacji uczniów ze szkołą czy możliwością ich wpływu na decyzje podejmowane w ważnych kwestiach szkolnych. 

Debatę poprowadzą Młodzi aktywiści z Cieszyna i Dąbrowy Górniczej. Cieszyn będą reprezentować: Magda Barabasz, Jagoda Cholewa oraz Maksymilian Kania, natomiast Dąbrowę Górniczą: Maksymilian Górka, Marta Nowak, Oliwia Lis oraz Michał Wroński. 

Debatę poprzedzi spektakl zatytułowany „Szkoła marzeń”, przygotowany przez Teatr Młynówka. W przedstawieniu występują: Lars Brachaczek, Mila Cis, Iwona Żur, Kaja Kawulok, Maksymilian Osmelak, Piotr Gołuch, Szymon Gołuch, Łukasz Bizoń, Wiktoria Bizoń oraz Bruno Ziovsky. Za światło i dźwięk odpowiada Maksym Zvershkhanovskyi. Autorem scenariusza oraz reżyserem spektaklu jest Bogdan Słupczyński.

Spektakl rozpocznie się o godz. 17 a tuż po jego zakończeniu rozpocznie się dyskusja, która odbywa się w ramach projektu Generation Change. Jej głównym realizatorem jest Krytyka Polityczna. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. 

Organizatorzy przygotowali również niespodziankę - każda uczestniczka i uczestnik spotkania otrzyma voucher na kawę/sok/lody do wybranej cieszyńskiej kawiarni: Tramwaj Cafe, Klubokawiarnia Presso oraz Kornel i Przyjaciele.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Świetny pomysł. Taka debata jest mega potrzebna by nadążyć za współczesnym systemem edukacji. Pozwolę sobie podrzucić link do ciekawego nagrania na YT na kanale Trenerzy Umysłu: https://www.youtube.com/watch?v=qBQ5eb3wUnQ
Bardzo fajnie są tam przedstawione wady i zalety polskiego systemu edukacji.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama