, poniedziałek 20 maja 2024
Punkty szczepień powszechnych gotowe na odbiór przez NFZ
Jeden z trzech punktów szczepień powszechnych powstaje w Skoczowie w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Góreckiej 65. fot: FB/Mieczyslaw.Szczurek.Starosta.CieszynskiDodaj do Facebook

Punkty szczepień powszechnych gotowe na odbiór przez NFZ

ŁP
Punkty szczepień powszechnych gotowe na odbiór przez NFZ

Jeden z punktów szczepień powszechnych powstanie w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie (punkt zgłoszony przez gminę Strumień). fot. fb/BurmistrzGrygierek

Powstające w Cieszynie, Bąkowie i Skoczowie powszechne punkty szczepień są już przygotowane pod względem technicznym. Kiedy rozpocznie się w nich szczepienie przeciwko COVID-19?

O gotowości do rozpoczęcia działania poinformował Mieczysław Szczurek - starosta Powiatu Cieszyńskiego oraz Anna Grygierek - burmistrz Strumienia. Powstające na terenie powiatu cieszyńskiego punkty szczepień powszechnych wyposażone zostały już w sprzętu zgodny z wymogami Narodowego Funduszu Zdrowia. Dostosowane zostały także same pomieszczenia przeznaczone do przeprowadzenia szczepień. Jak poinformowała burmistrz Strumienia, w powstającym w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie punkcie sczepień skompletowany został także personel, który stanowić będą pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz obsługa techniczna.

Przed trzema punktami szczepień powszechnych powstającymi na terenie powiatu cieszyńskiego wizytacja przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia, co stanowi ostatnią formalność przed ich uruchomieniem i dostawą szczepionek. Powszechny Punkt Szczepień powstający w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Góreckiej 65 w Skoczowie wizytację przedstawicieli NFZ ma zaplanowaną na najbliższy piątek, 23 kwietnia. Jednocześnie przypominamy, że pracownicy miejsc, w których powstają powszechne punkty szczepień jak i poszczególne urzędy, które zdecydowały się na ich uruchomienie na swoim terenie nie dokonują zapisów na szczepienia przeciwko COVID-19.

Po pozytywnej opinii Narodowego Funduszu Zdrowia unkty szczepień powszechnych na terenie powiatu cieszyńskiego uruchomione zostaną w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie (punkt zgłoszony przez Powiat Cieszyński), w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków w Cieszynie (punkt zgłoszony przez miasto Cieszyn) oraz w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie (punkt zgłoszony przez gminę Strumień).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama