, wtorek 23 kwietnia 2024
COVID-19: Rząd łagodzi obostrzenia, ale nie na Śląsku
W województwach: podlaskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i małopolskim od 26 kwietnia działania wznowić będą mogły salony fryzjerskie i kosmetyczne.  fot: Pixabay.comDodaj do Facebook

COVID-19: Rząd łagodzi obostrzenia, ale nie na Śląsku

ŁP
Podczas środowej konferencji prasowej polski rząd zapowiedział łagodzenie obostrzeń w 11 województwach. Sytuacja nie zmieni się jednak m.in. w województwie śląskim, gdzie według Ministerstwa Zdrowia sytuacja jest nadal trudna. Podczas konferencji ministra zdrowia pojawił się także temat obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu oraz zapowiedzi szczegółowego planu łagodzenia obostrzeń m.in. dla branż gastronomicznej i hotelarskiej.

- W ostatnim czasie obserwujemy spadek liczby zakażeń. Jednak wciąż na mapie Polski są miejsca, gdzie średnia dzienna liczba zachorowań jest za wysoka, aby luzowanie obostrzeń było tam możliwe. Są to województwa, gdzie średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców przekroczyła 35. Są to województwa: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie - informuje Ministerstwo Zdrowia.

W pozostałych 11 województwach, w których średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców nie przekracza 35, rząd zdecydował się na luzowanie obostrzeń od 26 kwietnia. Łagodzenie obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa obejmować będzie otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a także częściowy powrót dzieci z klas 1-3 do szkół (w trybie hybrydowym). Pozostałe ograniczenia zostają przedłużone.

Podczas konferencji ministra zdrowia pojawił się także temat obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych. W przyszłą środę minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział odniesienie się do możliwości zniesienia nakazu noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Dodatkowo, w przyszłym tygodniu zaprezentowane mają być także plany rządu dotyczące luzowania obostrzeń w maju. Dotyczyć one mają branży gastronomicznej i hotelarskiej, a także kwestii związanych z organizacją komunii świętej, wesel i innych uroczystości rodzinnych.

Więcej na temat luzowaniu ograniczeń oraz aktualnie obowiązujących zasad, wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa w Polsce znajduje się tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama