, niedziela 21 kwietnia 2024
Powiat: Woda w rzekach i potokach powoli opada
Nad ranem stan alarmowy obowiązywał na Olzie w Cieszynie. fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Powiat: Woda w rzekach i potokach powoli opada

REDAKCJA
Opady deszczu ustają, co ma bezpośredni wpływ na obniżenie dosyć wysokich od wczoraj stanów wód w rzekach i potokach na terenie powiatu cieszyńskiego. Ostrzeżenie wydane przez IMGW obowiązuje co prawda do wieczora, jednak można przypuszczać, iż największe opady już za nami. Jak aktualnie przedstawia się sytuacja na wodowskazach zlokalizowanych na terenie naszego powiatu?

Aktualnie stany alarmowe obowiązują w Cieszynie (244 cm, trend malejący), Skoczowie (287 cm, trend bez zmian), Ustroniu (271 cm, trend malejący) oraz Wiśle-Czarne (Biała Wisełka). Z kolei stan ostrzegawczy występuje w: Górkach Wielkich (248 cm, trend bez zmian), Wiśle (103 cm, trend malejący), Wiśle-Czarne (103 cm, trend malejący), Wiśle-Czarne (Czarna Wisełka, 126 cm, trend malejący) oraz Istebnej (196 cm, trend malejący).

Ostrzeżenie dotyczące intensywnych opadów deszczu wydane przez IMGW obowiązuje do 1 września, do godz. 20:00. Na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nadal znajduje się jednak prognoza zagrożeń meteo, w ramach której przewiduje się intensywne opady deszczu, które mogą występować do czwartku, 2 września do godz. 7:30.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama