, środa 24 lipca 2024
Ostrzeżenie RCB: Intensywne opady deszczu. Największe nasilenia prognozowane w nocy
Od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu cieszyńskiego obserwowane są intensywne opady deszczu. Ostrzeżenie w tym zakresie rozesłane zostało do mieszkańców przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. fot: Rządowe Centrum BezpieczeństwaDodaj do Facebook

Ostrzeżenie RCB: Intensywne opady deszczu. Największe nasilenia prognozowane w nocy

REDAKCJA
Od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu cieszyńskiego obserwowane są intensywne opady deszczu. Ostrzeżenie w tym zakresie rozesłane zostało do mieszkańców przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jak czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym mogą występować do środy, 1 września do godz. 20:00, a ich suma może wynieść miejscami od 90 do 110 mm.

Trzeci stopień ostrzeżenia w zakresie intensywnych opadów deszczu obowiązuje od wtorku, 31 sierpnia od godz. 8:00 do środy, 1 września do godz. 20:00. Opady o największym natężeniu prognozowane są w nocy z wtorku na środę.

Intensywne opady deszczu mają wpływ na wzrost poziomu wody w rzekach. O godz. 17:00 strefa stanów wysokich utrzymywała się w na Olzie w Istebnej oraz w dwóch miejscach w Wiśle oraz jednym w Ustroniu (Obłaziec). Stan ostrzegawczy przekroczony został w Wiśle Czarne na rzece Biała Wisełka, a strefa stanów średnich występuje w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama