, piątek 21 czerwca 2024
Ponad 3500 biogramów w bazie „Przodkowie z Cieszyna”
„Przodkowie z Cieszyna” są największą stroną internetową poświęconą poszukiwaniom genealogicznym na Śląsku Cieszyńskim. fot: arch.GCDodaj do Facebook

Ponad 3500 biogramów w bazie „Przodkowie z Cieszyna”

red.mat.pras.
„Przodkowie z Cieszyna” są największą stroną internetową poświęconą poszukiwaniom genealogicznym na Śląsku Cieszyńskim. Niedawno liczba biogramów przekroczyła liczbę 3500.

Na stronę składają się trzy rodzaje materiałów. Pierwszym są informacje o źródłach – gdzie szukać ksiąg metrykalnych, czy zachowały się księgi gruntowe, itp. Drugim są „pomocniki” w rodzaju słowników genealogicznych czy poradnika jak szukać informacji o mieszkańcach Śląska Cieszyńskiego w wiedeńskim Kriegsarchiv. Trzecim są biogramy genealogiczne w języku polskim i angielskim.

Stowarzyszenie Twoje Korzenie w Polsce przygotowało projekt rozbudowy bazy biogramów, który został dofinansowany kwotą 2000 złotych przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie. W jego ramach powstało łącznie 200 biogramów, z czego połowa w ramach samorządowej dotacji.

Projekt realizowano od kwietnia do września 2020 roku.
Serwis „Przodkowie z Cieszyna” istnieje od 2012 roku i dostępny jest pod adresem: http://przodkowiezcieszyna.blogspot.com/.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama