, środa 29 czerwca 2022
Cieszyn: Kiedy otwarcie dolnego odcinka ul. Głębokiej?
Od kilku tygodni odcinek ul. Głębokiej od ul. Menniczej do ul. Zamkowej wygląda na pełni ukończony, jednak nadal w tym miejscu obowiązuje zakaz ruchu.  fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Cieszyn: Kiedy otwarcie dolnego odcinka ul. Głębokiej?

ŁP
Cieszyn: Kiedy otwarcie dolnego odcinka ul. Głębokiej?

Jak informuje Urząd Miejski w Cieszynie z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne, zmiana organizacji ruchu od ul. Menniczej w stronę ul. Zamkowej jest zaplanowana na 31 sierpnia.


Cieszyn: Kiedy otwarcie dolnego odcinka ul. Głębokiej?

W opublikowanym w połowie maja harmonogramie przebudowy ul. Głębokiej do finału zbliża się także kolejny etap prac. Mowa o IV odcinku od Starego Targu do ul. Olszaka, który powinien być zakończony wraz z końcem sierpnia br. Tak wyglądał ten odcinek w dniu 25 sierpnia. fot. UM Cieszyn

Zgodnie z harmonogramem prac realizowanych na ul. Głębokiej w Cieszynie, od poniedziałku 30 sierpnia otwarty miał być dolny jej odcinek prowadzący od ul. Menniczej do ul. Zamkowej. Tak się jednak nie stało, a na stronie internetowej urzędu miasta pojawił się nowy termin.

Od kilku tygodni odcinek ul. Głębokiej od ul. Menniczej do ul. Zamkowej wygląda na pełni ukończony, jednak nadal w tym miejscu obowiązuje zakaz ruchu. Kierowcy, którzy wjeżdżają do centrum miasta od ul. Matejki muszą więc korzystać z tej samej drogi, którą dostali się do ścisłego centrum. Jak informuje Urząd Miejski w Cieszynie z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne, zmiana organizacji ruchu od ul. Menniczej w stronę ul. Zamkowej jest zaplanowana na 31 sierpnia. Otwarcie dolnego odcinka ul. Głębokiej nie oznacza jednak przywrócenia ruchu jednokierunkowego wzdłuż ul. Matejki oraz przywrócenia miejsc parkingowych na ul. Menniczej.

- Planowane jest umożliwienie ruchu samochodowego od ul. Menniczej w stronę ul. Zamkowej, przy zachowaniu dotychczasowych ograniczeń – to oznacza, że wjazd do ścisłego centrum miasta od strony ulicy Matejki nadal pozostaje ograniczony do określonej grupy użytkowników tj. mieszkańców ulic: Matejki, Rynku, Menniczej, Kiedronia, Olszaka, Bożniczej, Fredry, Pl. Teatralnego, Stary Targ, Głęboka, a także pojazdów z zezwoleniem MZD, pojazdów zaopatrzenia, pojazdów służb miejskich oraz pojazdów budowy. Na fragmencie ulicy Menniczej (od Rynku do drogi wyjazdowej z Teatru) i ulicy Matejki jak również na odcinku ulicy Rynek (łączącej ul. Matejki z Menniczą), zostanie utrzymany ruch dwukierunkowy. W związku z czym na tych ulicach nie będzie możliwe parkowanie. Na ulicy Fredry ruch nadal pozostaje odwrócony, samochody będą poruszały się w kierunku Starego Targu i dalej w kierunku ulicy Menniczej - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Cieszynie.

W opublikowanym w połowie maja harmonogramie przebudowy ul. Głębokiej do finału zbliża się także kolejny etap prac. Mowa o IV odcinku od Starego Targu do ul. Olszaka, który powinien być zakończony wraz z końcem sierpnia br.

[Aktualizacja z godz. 12:00]

Przed godz. 12:00 Urząd Miasta w Cieszynie poinformował o przywróceniu ruchu samochodowego od ul. Menniczej w stronę ul. Zamkowej. Na odcinku tym kierowcy są zobowiązani do ustąpienia pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu (tj. pieszym i rowerzystom), a także jazdy z prędkością nie większą niż 20 km/h.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama