, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Niepełnosprawność na co dzień: Nabór wniosków ogłoszony – czy będą chętni?
Każdego roku osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie z niecierpliwością czekali na możliwość skorzystania z dofinansowania ich wyjazdu oraz pobytu na turnusach rehabilitacyjnych.  fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Niepełnosprawność na co dzień: Nabór wniosków ogłoszony – czy będą chętni?

Iwona Włodarczyk
Każdego roku osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie z niecierpliwością czekali na możliwość skorzystania z dofinansowania ich wyjazdu oraz pobytu na turnusach rehabilitacyjnych.

Pomimo panującej pandemii tak jak w poprzednich latach tak i w tym roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Wnioski o dofinansowanie można będzie składać w terminie od 15 do 26 marca 2021 r. Zgodnie z uchwałą podjętą przez Radę Powiatu Cieszyńskiego w dniu 23 lutego 2021 r. dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego w roku 2021 nie otrzymają osoby, które są mieszkańcami domów pomocy społecznej.

W przypadku niewystarczającej wysokości środków PFRON dofinansowania nie otrzymają również osoby dorosłe, które w roku ubiegłym tj. 2020, otrzymały dofinansowanie do udziału w turnusie.

Wnioski o dofinansowanie do turnusu dostępne są w siedzibie PCPR oraz na stronie www.pcprcieszyn.ox.pl/turnusy-rehabilitacyjne

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: .

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama