, niedziela 19 maja 2024
Mobilny Punkt Spisowy stanął na cieszyńskim rynku
Dodatkowo, dla mieszkańców Cieszyna w centrum miasta przygotowany został Mobilny Punkt Spisowy, w którym osoby nie mające dostępu do internetu mogą spisać się w obecności rachmistrza. Punkt działa na płycie rynku w godz. od 8:00 do 16:00. fot: BSKDodaj do Facebook

Mobilny Punkt Spisowy stanął na cieszyńskim rynku

REDAKCJA/MAT. PRAS.
Na cieszyńskim rynku stanął mobilny punkt spisowy, co ma ułatwić mieszkańcom wypełnienie obowiązku związanego z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań, który od 1 kwietnia do końca września br., realizuje Główny Urząd Statystyczny.

Udział w spisie jest obowiązkiem każdego mieszkańca naszego kraju. Najłatwiejszym i najszybszym sposobem dokonania spisu jest wysłanie elektronicznego formularza, który jest dostępny w aplikacji spisowej na stronie spis.gov.pl lub poprzez telefoniczny kontakt z infolinią spisową pod nr tel. 22 279 99 99.

Dodatkowo, dla mieszkańców Cieszyna w centrum miasta przygotowany został Mobilny Punkt Spisowy, w którym osoby nie mające dostępu do internetu mogą spisać się w obecności rachmistrza. Punkt działa na płycie rynku w godz. od 8:00 do 16:00. W sytuacji, kiedy obsługa punktu jest nieobecna istnieje możliwość skorzystania ze stanowisk komputerowych przygotowanych w cieszyńskim Ratuszu, gdzie pracownicy Urzędu Miejskiego służą swoją wiedzą i pomocą.

Co ważne, pytania zawarte w formularzu spisowym dotyczą wszystkich osób zamieszkałych pod danym adresem. Jeśli spiszesz swojego współmałżonka, dzieci lub innych członków rodziny, zrealizujesz za nich obowiązek spisowy. Jeśli Ty zostaniesz spisany przez kogoś z bliskich, również nie musisz wypełniać formularza spisowego.

Nieprzekraczalny termin dokonania spisu wyznaczony został na 30 września br. Udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021 jest obowiązkowy, a odmowa wzięcia w nim udziału skutkuje nałożeniem kary grzywny w wysokości do 5 tys. zł. Dodatkowo tym, którzy udzielą odpowiedzi niezgodnych ze stanem faktycznym, grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama