, poniedziałek 26 luty 2024
Cieszyn: Ekologiczna inicjatywa w zakładzie karnym
Od września na terenie cieszyńskiej jednostki prowadzony jest program readaptacyjny: "Ekologia-kształtowanie społecznie pożądanych postaw". Skazani w ramach zajęć, wykonują różnego rodzaju budki lęgowe dla ptaków oraz poszerzają swoją wiedzą dotyczącą ochrony środowiska naturalnego.  fot: kpr. Michał KulaDodaj do Facebook

Cieszyn: Ekologiczna inicjatywa w zakładzie karnym

red.mat.pras.
Cieszyn: Ekologiczna inicjatywa w zakładzie karnym


Cieszyn: Ekologiczna inicjatywa w zakładzie karnym

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Cieszynie przekazali Nadleśnictwu Ustroń kilkadziesiąt budek lęgowych dla ptaków wykonanych przez osadzonych, co jest początkiem współpracy z Lasami Państwowymi.

Codzienny pośpiech, postęp techniki, szybka urbanizacja coraz częściej przyczyniają się do zagłady środowiska naszej planety. Tylko szeroko rozpropagowane działania, mające na celu ochronę przyrody pozwolą na uratowanie tego, o czym człowiek w dzisiejszych czasach niestety zapomina. Mając na względzie fakt, że natura obecnie nie jest wstanie sama się obronić, funkcjonariusze Zakładu Karnego w Cieszynie ruszyli z inicjatywą propagującą kształtowanie u osadzonych proekologicznych zachowań.

Od września na terenie tutejszej jednostki prowadzony jest program readaptacyjny: "Ekologia-kształtowanie społecznie pożądanych postaw". Skazani w ramach zajęć, wykonują różnego rodzaju budki lęgowe dla ptaków oraz poszerzają swoją wiedzą dotyczącą ochrony środowiska naturalnego. Obserwując wielkie zaangażowanie skazanych, można żywić nadzieję, że założenia programu zostaną zrealizowane z nawiązką.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama