, niedziela 21 kwietnia 2024
Wisełka i Stożek wyjadą na tory. Więcej połączeń na trasie ze stolicy województwa do Wisły
W weekend na tory wyjadą dwa przyspieszone pociągi Kolei Śląskich do Wisły Głębce. fot. BP Tomasz Żak/slaskie.pl Dodaj do Facebook

Wisełka i Stożek wyjadą na tory. Więcej połączeń na trasie ze stolicy województwa do Wisły

JM
Pociągi Kolei Śląskich już w sobotę 1 października wyjadą na tory naszego województwa. Ma być szybciej, taniej i bardziej komfortowo. Wśród połączeń jakie proponuje nowy przewoźnik znalazły się m.in. dwa weekendowe połączenia na trasie Częstochowa-Wisła oraz Sosnowiec-Wisła.
Na początku pociągi Kolei Śląskich kursować będą od poniedziałku do piątku na trasie pomiędzy Gliwicami i Częstochową. Spółka uruchomiła 84 połączenia, w weekendy będzie ich 42. W sobotę i niedzielę na torach pojawią się też dwa przyspieszone pociągi do Wisły Głębce. O godz. 5.57 z Częstochowy wyruszy pociąg „Wisełka” (przyjazd do Wisły Głębce o godz. 9.24), a o godz. 14.40 ze stacji Sosnowiec Główny pociąg „Stożek” (przyjazd do Wisły Głębce o godz. 17.40). Powrót pierwszego pociągu o godz. 9.36, drugiego o godz. 17.45.

- Naszych pasażerów nie zawsze interesuje, pociągiem której spółki będą się przemieszczać. Dla nich najważniejsze jest po prostu to, by dotrzeć do celu. Na tory województwa śląskiego już za kilka dni wyjadą nowoczesne pociągi. Mamy pełen skład osobowy, mamy bilety, kasy i taryfy, ale i tabor rezerwowy na wypadek ewentualnych problemów. I mimo, że uruchomienie tego typu spółki jest ogromnym wydarzeniem logistycznym, to jesteśmy pewni, że zakończy się sukcesem - mówi Adam Matusiewicz, marszałek województwa śląskiego.

Ceny biletów Kolei Śląskich będą nieco tańsze od proponowanych obecnie przez Przewozy Regionalne. Oprócz ustawowych ulg podróżni będą mogli skorzystać też z dodatkowych zniżek. Bilet "SilesiaWeekend" umożliwi podróżującym w weekendy korzystać z 20% ulgi na zakup biletu w obie strony (15% w jedną stronę). Bilet "Rodzinny" (dla 2-6 osób, w tym co najwyżej dwóch dorosłych i co najmniej jedno dziecko do 16. roku życia) daje możliwość zakupu biletu jednorazowego z 30% ulgą na przejazd w jedną lub obie strony. Dzieci i młodzież do 26. roku życia, które nie posiadają prawa do ulgi ustawowej, będą mogły skorzystać z ulgi 20% (KŚ 26), a pasażerowie powyżej 65. roku życia z 30% ulgi w ramach biletu "SENIOR 65+".

Bilety będzie można kupić w kasach jakie uruchomią Koleje Śląskie, biletomatach, u konduktorów w pociągach oraz przy pomocy telefonu komórkowego w ramach systemu CallPay.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Powrót "Wisełki" z Wisły Głębce jest zaplanowany na 17:54. Uprasza się poprawę artykułu :-).

a najlepi jak by tyn ,cug, stowół między stacyjami coby tego smrodu i bajzlu nie oglądać.Aha a ty kasy kaj uróchómióm chyba na polu,bo stacja w Skoczowie obejscano jak diobli.a naprowcie sie do jak prawili kiesi godocie jak z puklatym...

POjedzie PO naszych dzurawych szynach.

A kto chociaż pozamiata ten piękny dworzec w Wiśle-Głębcach.Przypadkowo tam byłem wczoraj-czarna rozpacz.To tak wszystko wygląda jak bym sobie kupił nowe buty a galaty mioł wytargane i jeszcze tak w tym szeł na zolyty to tej Wisły.

http://nasz-ustron.pl/portal,aktualnosci,id=844,to_juz_pewne_kolejami_sl...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama