, niedziela 19 maja 2024
 Wisła: Na dworcu PKP biletu nie kupisz. Kasa zamknięta
Kasa na wiślańskim dworu PKP działała do 10 kwietnia. Fot. Katarzyna Koczwara Dodaj do Facebook

Wisła: Na dworcu PKP biletu nie kupisz. Kasa zamknięta

KATARZYNA KOCZWARA
 Wisła: Na dworcu PKP biletu nie kupisz. Kasa zamknięta

Wiślańska kasa cieszyła się popularnością nie tylko wśród mieszkańców miasta. Fot. Katarzyna Koczwara

Od dziś podróżujący pociągami z Wisły bilet kupić mogą tylko u konduktora. Po bilety na pociągi komunikacji krajowej i międzynarodowej trzeba udać się do kasy w Bielsku-Białej albo zakupić je w internecie.
Kasa na wiślańskim dworu PKP działała do 10 kwietnia. Od dziś podróżni bilety mogą kupować tylko u konduktora bądź w innych kasach PKP. Problem w tym, że najbliższa znajduje się w Bielsku-Białej.

Bilet kupiony w pociągu nie będzie jednak droższy. - Ponieważ w Wiśle nie ma już kasy, konduktor nie może doliczyć do biletu dodatkowej opłaty - informuje pracownik kasy, który z obawy o mobbing w pracy pragnie zostać anonimowy.

PISALIŚMY: Kolejowe zabójstwo regionu

Wiślańska kasa cieszyła się popularnością nie tylko wśród mieszkańców miasta. Po bilety przyjeżdżali tu także podróżni z Ustronia czy Istebnej. Osoby chcące zakupić bilet przez internet, powinny zalogować się na stronie www.pkp.pl.

W najbliższym czasie przyjrzymy się działaniom PKP na Śląsku Cieszyńskim.
Komentarze: (24)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Właśnie to świadczy o Cieszyniakach jacy są bezkompromisowi. Jak przypatrzyć na osoby z CSMK to oprócz Kazimierczaka to wszyscy są werbusami którzy na obcej ziemi chcą coś robić a nie tylko, tego się nie da, tamtego nie idzie a tamto jest głupie po co to,a poco tamto itd. Nie widzicie nic po za Śląskiem Cieszyńskim a jak jeźdźce na wczasy to do Tunezji a co trzeci z nas nie był nawet w Kołobrzegu. Pomyślcie sami o tym.

To świadczy o was że nie ważna Płaneta tylko ortografia. Uzasadnij mi dlaczego czyta się z bólem i ból pisze się przez ó a nie u . To jest właśnie ta wasza Cieszyńska bezczelność aby wypominać publicznie błędy innym. A z tymi drogami to prawda,zrobią wam płatne i potem żaden z was nie przyzna się że krytykowało kolej a jeszcze na pewno będziecie dalej na nią narzekać że gdy by jeździła to byś cie z niej korzystali ale już nie jeździ i zostaną wam tylko blachosmrody. NIE MA DRUGIEGO TAKIEGO LOKALNEGO SPOŁECZEŃSTWA W CAŁYM KRAJU JAK WY!!!!!!!!! .Dlaczego wszędzie jest lepiej tylko u nas nie? bo to wy swym podejściem wszytko psujecie.Nic sami od siebie nie zrobicie tak jak CSMK społecznie, przemądrzali Cieszyniocy.Zamiast interweniować,walczyć o coś to nic. Ja jako Cieszyniak wstydzę się za was bo widzę wasze uwstecznienie logistyczne i w ogóle. Przepraszam pewien % normalnych Cieszyniaków bo cześć jest OK.

...nie musi znać się na ortografii ale to mi pachnie rzetelnie tym młodym z GC...

tfoje posty czyta sie z bulem. Pisz normalnie, a my będziemy pamiętać o tym, że już znasz dobrze ortografię prezydencką.

Nie mażcie nawet o bardzo dobrej drodze do Wisły bo komuś tylko oto chodzi aby za nasze podatki taką wybudować a potem znajdzie się nie wiadomo z kąt zarządca drogi i będzie brał opłatę za przejazd. Do tego doszło. Wykończyć kolej w regionie a potem tylko płatne drogi zostaną.

i wisla chxe puchar swiata brak drog parkingow nawet nie ma dworca a skoczkow znowu beda wozic na skocznie autkami bo stary wyxiag ste sypie majac zaledwie 2 laea

Czy data 10 kwiecień ma znaczenie? To jest wina Tuska Komorowskiego i Palikota i Putin w tym maczał palce. Spisek pewnej grupy, ponadto, mieszkający tu ludzie to są niemcy i po co im bilety, po co są ślązakami czy góralami to ja prezes pisze, prezes Kaczor

niestety wszystko dokoła marnieje, czyli brak drogi szybkiego ruchu, czyli mmówiąć obrazkowo, WIŚLANIE zatrzymali wroga u wrót miasta ...?
Ktoś tym pomysłem ZAKPIŁ z Beskidzkiej Perły ...?
By Wisłą żondzili Istebnioki z Jaworzynki czy Kuniakowa to byśmy juz downo mieli cesta jak sie patrzy...

Basen odłogiem, Ciepłe wody tak, ale nie Czechach, zachęcaja wislańskie foldery masowo drukowane.

Kino MULTI XXIII wiek podrasowane na kiczy Tyjater, czyli kultura ma sie lepiej niz dobrze ...?

Co zas idzie o kolej, to pełne eldorado, komfort jak u ciotki Francyji, za darmo, bo kas nie ma, a chiuchcia jeździ naj po cement do Gulaszowa...

Ale dość głupot bo mi sie juz nudziło ...kapke

szkoda gadać...

Jak ja chciałem na dworcu PKP w Cieszynie wynająć kasę biletową w ajencje to PKP powiedziało mi że muszę mieć kurs kasjera ukończony u nich który kosztuje 6 tyś zł. Z biletu miał bym z 10% z czego jeszcze 1000zł za wynajęcie pomieszczenia miał bym opłat ,plus pozostałe koszta. A więc może trzeba było by do rządu mieć pretensję dlaczego tyle kosztuje stanowisko pracy,Zusy i skarbówki. Nie będzie kasy nie kupisz sobie biletu na kuszetkę,Sliping i rezerwacji nie zrobisz. Nic w tym kraju się nie opłaca a zwłaszcza na Śląsku. Inne regiony próbują się z dołka wykopać a Śląsk Cieszyński ślepo zapatrzony w swoje sprawy. Jak wam zrobią płatne drogi to nie miejcie pretensji że wam kolej zlikwidowano bo sami do tego się przyczyniacie stawiając na samochody.

także o tym, że spółka Intercity od czerwca uruchomi bezpośredni pociąg Białystok - Warszawa - Wisła, który z Warszawy do Wisły ma jechać około 4,5 h.

Ucięło mi takwałek tekstu w środku gdzie napisałem, że w trakcie pisania tekstu warto zwrócić się do organiazcji Cieszyńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei i do Kolei Sląska Cieszyńskiego. Pozdrawiam.

Niestety prawda jest taka, że kolej regionalna w naszym regionie jest najbardziej zacofana w Polsce głównie z powodu lokalnej w władzy, która problemami transportowymi nie tylko kolejowymi ale także PKS-u się nie interesuje. Kolej regionalne na lepszym poziomie jest na Podlasiu. Przewozy Regionalne wraz z lokalną władzą zakupiły już w Polsce ponad 200 ekonomicznych, małych autobusów szynowych u nas ani jednego. W województwie Dolnośląskim samorząd przejął parenaście linii kolejowych na których sam organizuje ruch kolejowy. Województwo Podlaskie stać zapłacić za jeden autobus szynowy 6 mln złotych, śląskiego nie. W innych województwach udaje się reaktywować ruch na liniach po których pociągi nie jeździły przez 40 lat (linia Szklarska Poręba - Harrachov) u nas nie... Bogu dzięki, że z Cieszyna jest jeszcze 7 pociągów do Czechowic skąd można dalej dojechać do Katowic, a nie jechać puszkami firmy Bus Brothers. Cieszę się bardzo, że Gazeta Codzienna bierze się za temat kolei mam tylko nadzieję, że teksty które się ukażą będą żetelne, a nie takie jak na temat kolei, które ukazały się w pewnej naszej największej regionalnej gazecie gdzie dziennikarka napisała stek bzur. Co mogę Ciesztyńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei www.csmk.pl i Koleje Sląska Cieszyńskiego www.kolejcieszyn.pl Użytkownik PS miał rację trzeba spytać spółki PKP InterCity i Przewozów Regionalnych czemu kasy zamknęły no i trzeba pamiętać, że firma Przewozy Regionalne nie jest już w PKP

Czy autor tekstu nie mógł zadzwonić do jakiejś spółki PKP i zapytać dlaczego kasę zamknęła? Brakuje tego w tekście. Jeszcze jedno autorko spółka Przewozy Regionalne nie jest już związana z PKP ponieważ działa poza strukturami tego molocha. Proszę lepiej sprawdzać informacje.

Mamy XXI wiek i bilety zarówno miesięczne jak i jednorazowe można zakupić w terminalu przenośnym, który każdy konduktor ma u siebie.

Państwowe koleje to żywa skamienielina z czasów tzw. socjalizmu, to dramatyczne ostrzeżenie: "Memento PRL"

a z konduktorem zawsze można negocjować cenę przejazdu (przejazdu zamiast biletu).

Przecież to było bardziej niż pewne. Po tym, jak zamknęli kasy i dworce w Ustroniu mówiono wprost, że następna bedzie Wisła. A burmistrz Poloczek znów powie, żę został zaskoczony...

To jest skandal

"Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!" - ten kultowy cytat z „Misia” Stanisława Barei nabiera nowego znaczenia.

Bilety miesięczne (okresowe) na pociągi Przewozów Regionalnych można także zakupić w pociągu (U konduktora)

PKP jesteście lepsi od PKS-u który przynajmniej miesięczne bilety sprzedaje.No i jak tak można w takiej metropolii jak Wisła nie kupić biletu na bainhoff ?? Co na to PRĘŻNE władze miasta WISŁY ??

OCZYWIŚCIE AUTOMATY Z BILETAMI ODPADAJĄ BO ZARAZ JE MŁODOCIANI DEBILE ROZWALĄ...

Taka sytuacja to już normalka, na większości dworcach PKP kas już nie ma. I to nie tylko w naszym rejonie, lecz niemal wszędzie dworce (przystanki) straszą pustką budynków, często obitą deskami i dyktami aby nie sr...ć do środka!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama