, poniedziałek 24 czerwca 2024
Przez ferie Koleje Śląskie codziennie w Wiśle
Na czas ferii w województwie Koleje Śląskie uruchomiły codzienne połączenia do Wisły. fot: Tomasz BujokDodaj do Facebook

Przez ferie Koleje Śląskie codziennie w Wiśle

KK, mat. pras.
Koleje Śląskie na czas ferii w województwie śląskim wprowadzają codzienne połączenie do Wisły Głębce. - To odpowiedź na wnioski naszych pasażerów - mówi Adam Warzecha, rzecznik przedsiębiorstwa.

Pociągi do Wisły Głębce będą kursowały codziennie w czasie ferii województwa śląskiego. - To odpowiedź na wnioski naszych pasażerów, którzy szczególnie w czasie wolnym od pracy i zajęć szkolnych, poszukują szybkich, tanich i wygodnych połączeń do beskidzkich kurortów narciarskich. W góry jeździć będziemy nowoczesnymi Elfami - wyjaśnia Adam Warzecha, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Codziennie od 28 stycznia, przez dwa tygodnie, na trasie Częstochowa-Katowice-Wisła kursowały będą dwie pary pociągów. Poranna "Wisełka", kursująca z Częstochowy do Wisły, odjeżdżać będzie ze stacji Katowice o godzinie 7:40. Drugi pociąg w kierunku Wisły, "Stożek", odjeżdżać będzie z Katowic o godzinie 13:33. W drogę powrotną z Wisły pociągi wyjadą o godzinach: 10:27 i 16:57.

Z udogodnienia cieszą się w Wiśle. - To bardzo dobra wiadomość. Prognozy pogody zapowiadają utrzymanie się niskich temperatur, wiele osób odstrasza taka aura, obawiają się kłopotów z samochodem. Pociąg stanowi alternatywę. Na pewno turyści skorzystają z tej opcji - mówi Katarzyna Czyż z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu.

Po zakończeniu ferii zimowych "Wisełka" i "Stożek" powrócą do obsługi połączeń w weekendy i święta. Szczegółowy rozkład jazdy pociągów do Wisły zamieszczono: TUTAJ.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wszyscy mówili w sowim czasie że tą naszą kolej drewniana trzeba zaorać, wszystkich brano do jednego wora a ja mówiłem że są inni przewoźnicy nie tylko PKP czy Przewozy Regionalne które chcą jeździć. i co? Jeżdżą i gitara. A zaorać to można parkingi bo nikt przy takim drogim paliwie nie chce jeździć autem. Była petycja o dodatkowe pociągi do Wisły i załatwione, jeżdżą a część Cieszyniaków tak nie na widzi kolei że jak by mogła to tory by rozebrała.

zgadzam sie jakby mogli tory rozebrane!!!!!

Przyjdzie taki czas, że zobaczą i będą (widzieć.)

To Ci nowośc...
NA przełomie roku informował o tym ustroński portal internetowy... Pani Kasiu ;)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama