, piątek 21 czerwca 2024
Od stycznia nowy dzierżawca campingu „Olza”?
Jak obecnie funkcjonuje ta przestrzeń miasta i jakie są plany wobec niej? O to zapytaliśmy rzecznika urzędu Katarzynę Koczwarę. fot: arch. GCDodaj do Facebook

Od stycznia nowy dzierżawca campingu „Olza”?

DR
Końcem czerwca, na ostatniej sesji rady miejskiej Cieszyna, radni uchwalili kilka zmian w obecnie obowiązującym budżecie. Jedną z nich było zwiększenie przychodów o kwotę 20 tys. zł z tytułu wynajmu obiektów campingu "Olza". Jednocześnie zwiększono o tą samą kwotę wydatki, z przeznaczeniem ich na wyposażenie campingu, po to by poszerzyć ofertę, wykonać prace remontowe i adaptacyjne. Jak obecnie funkcjonuje ta przestrzeń miasta i jakie są plany wobec niej? O to zapytaliśmy rzecznika urzędu Katarzynę Koczwarę.

Zamiana zarządy Campingu „Olza”

W 2017 roku miasto Cieszyn podpisało umowę z prywatnym zarządcą – spółką Haevichi House, które od tamtej pory miało zająć się tym miejscem. Wielu miało wówczas nadzieję, że w końcu się rozwinie i zacznie tętnić życiem. Tak się jednak nie stało. Pojawiały się sprzeczne opinie, co do funkcjonowania campingu. Z jednej strony nie było poważniejszych zastrzeżeń w przypadku prowadzenia tamtejszej restauracji, jednak pod względem rekreacyjnym miejsce kompletnie się nie rozwijało. W czerwcu 2018 roku, spółka wypowiedziała dzierżawę umowy tego terenu. Umowa przestała obowiązywać we wrześniu 2018 roku, ze względu na trzymiesięczny okres wypowiedzenia.

Ówczesny burmistrz Cieszyna, Ryszard Macura zdecydował, że od początku października zarządcą terenu zostanie Szkolne Schronisko Młodzieżowe, a za drewnianą kładkę i tereny zielone będzie odpowiadać MZD.

Co obecnie dzieje się na campingu?

Od czasu zmiany zarządcy minęło już nieco ponad 9 miesięcy. Camping aktualnie funkcjonuje w ramach struktur szkolnego schroniska młodzieżowego. W okresie wakacyjnym jest miejscem noclegowym przede wszystkim dla obozów sportowych i turystów.
Aktualnie zaangażowano środki z budżetu miasta w wysokości 20 000 zł, które pokryją koszty adaptacji pustych pomieszczeń na pokoje gościnne i doposażenie istniejącej bazy lokalowej, jak i na bieżące utrzymanie obiektu.

Jak się dowiadujemy, za funkcjonowanie campingu, dyrektor szkolnego schroniska młodzieżowego będzie odpowiadać do końca roku 2019, a władze Cieszyna poszukują chętnych do wynajęcia całego obiektu campingu od stycznia 2020 r. - Forma współpracy jest do ustalenia, możliwości jest wiele – informuje Katarzyna Koczwara.

Jakie są plany wobec campingu "Olza"? - Docelowo ma być 40 łóżek w pokojach i domkach dostępnych przez cały rok, co pozwoli organizować na terenie campingu obozy sportowe, przyjmować duże zorganizowane grupy turystów. Osobno wynajmowana jest restauracja przez podmiot zewnętrzny. W tym roku nikt nie był zainteresowany prowadzeniem przystani z kajakami – informuje rzecznik urzędu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama