, poniedziałek 24 czerwca 2024
Gmina Strumień nawiązała nową współpracę
W strumieńskim ratuszu odbyło się spotkanie z przedstawicielami miasta Bytča ze Słowacji, w trakcie którego omawiano szczegóły wspólnego projektu. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Gmina Strumień nawiązała nową współpracę

mat.pras.
Burmistrz Strumienia Anna Grygierek podpisała porozumienie ze słowackim miastem Bytča w sprawie wspólnej realizacji mikroprojektu dotyczącego rozwoju turystyki na polsko-słowackim pograniczu.

W strumieńskim ratuszu odbyło się spotkanie z przedstawicielami miasta Bytča ze Słowacji, w trakcie którego omawiano szczegóły wspólnego projektu. Będzie on obejmował część inwestycyjną po stronie słowackiej, gdzie powstanie nowa wieża widokowa, z kolei Gmina Strumień jako partner będzie uczestniczyć w oficjalnych wydarzeniach związanych z realizacją projektu.

Partnerem wiodącym będzie Bytča, a wniosek o dofinansowanie mikroprojektu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020, zostanie złożony do końca lipca.

- Cieszę się, że Gmina Strumień pozyskała kolejnego słowackiego partnera. Wspólna realizacja tego projektu to nowa szansa dla rozwoju turystyki na pograniczu polsko-słowackim – mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama