, poniedziałek 24 czerwca 2024
Cieszyńskie Centrum Informacji z certyfikatem POT i ŚOT
Aby otrzymać odznaczenie, cieszyńska informacja turystyczna musiała spełnić szereg kryteriów. fot: ARCDodaj do Facebook

Cieszyńskie Centrum Informacji z certyfikatem POT i ŚOT

MM
Cieszyńskie Centrum Informacji jako jedyna Informacja Turystyczna na Śląsku Cieszyńskim uzyskała 3-gwiazdkowy certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej i Śląskiej Organizacji Turystycznej. Aby otrzymać odznaczenie, cieszyńska informacja turystyczna musiała spełnić szereg kryteriów.

Certyfikacja informacji turystycznej prowadzona jest przez Polską Organizację Turystyczną na zasadzie dobrowolności, na podstawie indywidualnych zgłoszeń punktów i centrów informacji turystycznej w ramach promocji i rozwoju Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Certyfikacja opiera się o 4 kategorie. W zależności od spełnianych kryteriów, jednostkom świadczącym usługi informacji turystycznej nadawane są 1, 2, 3 lub 4 gwiazdki.

Jakie korzyści wynikają z posiadania certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej i Śląskiej Organizacji Turystycznej? Certyfikowany punkt informacji turystycznej może liczyć na promocję na portalach Polskiej Organizacji Turystycznej i w mediach społecznościowych, jak również brać udział w konkursie „Na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce”. Otrzymanie certyfikatu jest równoznaczne z włączeniem do bazy certyfikowanych Centrów Informacji Turystycznej oraz Punktów Informacji Turystycznej, umożliwiając m.in. prezentowanie się podczas wydarzeń organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną oraz współpracę w akcjach promocyjnych o charakterze ogólnopolskim. Pracownicy cieszyńskiej informacji turystycznej mogą też liczyć na szereg szkoleń oraz udział w spotkaniach eksperckich z innym certyfikowanymi Centrami Informacji Turystycznej oraz Punktami Informacji Turystycznej.

Wśród kryteriów, które musiało spełnić Cieszyńskie Centrum Informacji znalazły się wymagania dotyczące dostępu do bezpłatnego Internetu, oznakowania dojazdu do punktu IT, dostępności dla osób z niepełną sprawnością ruchową, położenia w miejscu istotnym z punktu widzenia ruchu turystycznego, dni otwarcia (minimum 5 dni w tygodniu), a także dostępności punktu IT przez stronę www i media społecznościowe.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama