, niedziela 25 luty 2024
Wisła: Skipass do kupienia także w hotelu
Po 10 latach pomysł staje się faktem. Od zbliżającego się sezonu narciarskiego w Wiśle będzie funkcjonować skipass.  fot: Katarzyna KoczwaraDodaj do Facebook

Wisła: Skipass do kupienia także w hotelu

KATARZYNA KOCZWARA
To już pewne, z myślą o turystach przyjeżdżających na kilka dni w Wiśle uruchomiony zostanie skipass, pozwalający w ramach jednego karnetu jeździć na 5 wyciągach narciarskich. - Wisła uderza z górnej półki. Tutaj ma powstać produkt połączony z hotelami, pensjonatami, dodatkowo z kartą rabatową, która będzie integralną częścią tego skipassu - zapowiada Maciej Ziębiński, koordynator systemu.
Po 10 latach pomysł staje się faktem. Od zbliżającego się sezonu narciarskiego w Wiśle będzie funkcjonować skipass. W ramach jednego karnetu będzie można pojeździć na 5 wyciągach: "Stożku", "Nowej Osadzie", "Cieńkowie", "Rowienkach" i "Beskidzie". - Inni z czasem też dołączą. 5 ośrodków to już sukces. Dla mniejszych obiektów wprowadzenie systemu może być jeszcze za drogie. Rozmowy z następnym wyciągiem są bardzo zaawansowane, myślę, że ta liczba będzie się powiększać. Jest szansa na 7 jeszcze w tym sezonie - mówi Witold Pruski, właściciel Ośrodka Narciarskiego "Stożek".

Wprowadzenie jednego karnetu na większą ilość stacji narciarskiej to ukłon w stronę turysty przyjeżdżającego do Wisły na dłużej. - Naturalną rzeczą, zachętą dla turystów jest, że przyjeżdżając do Wisły codziennie mogą jeździć gdzieś indziej - uważa Pruski. Korzyści ze wspólnego skipassu widzą także hotelarze. - W końcu gość, który przyjeżdża do nas ma wygodę. Skipass kupi od razu przy meldunku w obiekcie, dokonując płatności za pobyt, nie musi stać w kolejkach na wyciągach, w ramach jednej karty może korzystać z 5 wyciągów - chwali pomysł Wanda Przybylska z hotelu "Gawra".

Skipass ma być dostępny w hotelach, pensjonatach, domach wczasowych, docelowo także w restauracjach i innych miejscach związanych z turystyką zimową. Takie udogodnienie to inwestycja. - Prowadząc swój obiekt bez zastanowienia wchodzimy do programu. Nie z myślą o konkretnym zarobku, tu nie o to chodzi tylko, by ułatwiać gościom pobyt w Wiśle. Możliwość kupienia skipassu i doładowania go w obiekcie jest wygodą - przekonuje Rafał Skurzok prowadzący hostel "Krokus".

Skipass będzie można zakupić także za pośrednictwem strony internetowej. - Będą na niej ponadto znajdować się aktualne informacje o warunkach panujących na danym wyciągu. Jeśli przyłączą się hotelarze, będzie informacja o bazie hotelowej, objętej rabatami dla klientów - informuje Maciej Ziębiński, koordynator systemu, w ramach którego będzie działać skipass.


Jeden karnet dla większej ilości wyciągów to nie jedyne innowacyjne rozwiązanie, której tej zimy ma pojawić się w Wiśle. - Wisła uderza z górnej półki. Tutaj ma powstać produkt połączony z hotelami, pensjonatami, dodatkowo z kartą rabatową, która będzie integralną częścią tego skipassu - zapowiada Ziębiński.

Pewne wątpliwości budzi małe zainteresowanie przedstawicieli branży turystycznej. Na spotkaniu z koordynatorem projektu pojawiło się zaledwie ok. 25 osób. - Ubolewam, że na spotkanie przyszło tak mało osób. Na 10 tysięcy miejsc noclegowych, zdecydowanie za mało. Być może ludzie muszą zobaczyć, jak to funkcjonuje u innych, podchodzą do tematu zbyt ostrożnie - przyznaje Rafał Skurzok, prezes Wiślańskiej Organizacji Turystycznej, która zrzesza ponad 60 podmiotów związanych z branżą turystyczną.

W ramach skipassu będzie można jeździć na pewno na 5 wyciągach. Cena karnetu uzależniona jest od długości jego ważności, skipass będzie można wykorzystać tylko w wariancie dzień po dniu. I tak karnet 2-dniowy będzie kosztować 140 zł, 3-dniowy 200 zł, 4-dniowy 250 zł, 5-dniowy 300 zł, 6-dniowy 350 zł i tygodniowy 395 zł. Skipass będzie obowiązywał w godzinach od 8.00 do 16.00. Za jazdę w godzinach wieczornych będzie trzeba zapłacić dodatkowo. Z myślą o mieszkańcach regionu i turystach przyjeżdżających na jeden dzień planowany jest skipass w wersji 10 dniowej. - Karta dziesięciodniowa polegałaby na tym, że byłoby to dowolnych 10 dni w sezonie - zapowiada Witold Pruski.

Kolejnym krokiem ma być skipass działający w obrębie Beskidzkiej 5.
Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

narty som do dupy

Tak kupcie sobie te ski pasy a gdy przyjedziecie na narty na nową osadę będziecie mogli się nimi pochwalić stojąc godzinę w kolejce na wyciąg :)

Jak ktoś ma trochę oleju w głowie to wie że taki karnet ma sens gdy ośrodki są połączone trasami i wyciągami a wy myślicie że jeśli np w austri coś takiego działa to i u nas będzie, nie prawda , jaki to problem kupić bilet w kasie na wyciągu po sprawdzeniu jakie są warunki

EKRANY ZASŁONIĄ WSZYSTKO.

I tu sie tez z lexem zgodze, karta.... heheh

tylko śniegu nima

jo myślym,a na prowde myślym że taki karnet może koszt.na 10 dni minimum 5 stówek.licząc że bez wariactwa idzie przejeżdzić skromnie 50zł.A co do tego wracanio w góry.bo móm jeszcze karnet to może być różnie,bo warunki są a za 3 dni roztopy.kto zwróci kase?

WRESZCIE :) Długo na to czekaliśmy (nie 10 lat a dłużej). Wiadomo że od razu to nie będzie grało i buczało w każdej kwestii ale ważne że temat ruszył. Ciekaw jestem ile będzie kosztował ten karnet 10 dniowy. To też ciekawe rozwiązanie bo turyści chętniej będą wracali do Wisły wiedząc że mają na sezon jeszcze nie wykorzystany karnet :)
Gratuluje pomysłu i życzę udanej realizacji :)

Pomysł dobry, ale wymagający jeszcze udoskonaleń, trzymam kciuki. Jedno jest pewne, to ma sens w przeciwieństwie do rabatowej karty cwela. ups, przepraszam, stela

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama