, czwartek 18 kwietnia 2024
Bezpieczniej na stokach. Zwiększy się liczba policjantów na nartach
Funkcjonariusze patrolują tereny górskie naszego województwa w tych miejscach, gdzie ich służba jest najbardziej potrzebna. fot. www.policja.pl Dodaj do Facebook

Bezpieczniej na stokach. Zwiększy się liczba policjantów na nartach

Będzie więcej policjantów na nartach! Porozumienie zawarte między policją a Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN oraz Polskim Związkiem Narciarskim zakłada szkolenia polskich policjantów, prowadzenie działań prewencyjnych i profilaktycznych, a co za tym idzie, poprawę bezpieczeństwa na stokach.
Pierwsi policjanci na nartach pojawili się w 2005 roku. Ich praca polegała głównie na zwracaniu uwagi na niezgodne z kodeksem wykroczeń zachowania. - Funkcjonariusze patrolują tereny górskie naszego województwa w tych miejscach, gdzie ich służba jest najbardziej potrzebna. Patrole można spotkać na Żywiecczyźnie, Podbeskidziu i Śląsku Cieszyńskim - informuje Andrzej Gąska, rzecznik prasowy śląskiej policji.

Od tego sezonu skupiać się będą głównie na jeździe bez kasku, za co grozić będzie grzywna, a osobom nietrzeźwym (powyżej 0,5 promila) zostanie założone postępowanie sądowe. Karana będzie także brawurowa jazda na nartach.

Podpisana trzyletnia umowa ma na celu szkolenie stróży prawa podczas 16-dniowych kursów. W sezonie 2011/2012 w kursach udział weźmie ok. 30 policjantów. Uzyskany tytuł instruktora narciarskiego umożliwi kształcenie innych funkcjonariuszy, a przede wszystkim ułatwi prawidłową ocenę bezpieczeństwa na stokach tak, by nie można było jej zakwestionować.

Obecnie na stokach narciarskich pracuje ok. 50 policjantów. - Funkcjonariusze patrolują stoki parami. Z naszych dotychczasowych obserwacji wynika, że bezpieczeństwo na stoku znacznie się poprawiło, jest znacznie większa kultura jazdy wśród narciarzy - mówi Witold Pruski, dyrektor Ośrodka Narciarskiego Stożek.
Komentarze: (17)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jo cały czas jeżdżym ino łożrały na śniegowym blacie bo na trzeźwo to ni ma sztuka, teściowej ni mom, a jakby mi kiery łożrały albo ni połamoł kierysikiego kiery je mi bliski to bych nie myśloł ani na policmajstrów ino bych dohtura zawoło chy inksze gopry, a połamańcowi bych wyprawił co by dawoł pozór jak tu kiedy jeszcze bydzie bo tu sie łodbywo rozrywka i ludzie chcom se popić a poszaleć.

my za komony jeżdzili często łożrali i mógło być./demokracja/

Co jedyn to móndrzejszy,a jak by ci pjany na skijach połomoł teściowóm?to byś popieroł policyjo na skijach?chyba ja..

świadectwa moralności oraz poprawności politycznej - dla jasności: góry tylko dla pedałów, transów i innych zboków, lecz tylko należących do PO - sympatycy Sralikota nie pojeżdzą

aha, a jak na stoku jest ponad 200 osób to podchodzi to pod imprezy masowe i obowiązuje bezwzględny zakaz zasłaniania twarzy i używania niebezpiecznych przedmiotów. Tak więc posiadanie gogli i kijków będzie karane sądami 24h.

Dodatkowo w niedalekiej przyszłości narciarz będzie musiał mieć narciarskie prawo jazdy /A-biegówki, B-carvingi, C-free ride,/ oraz w przypadku używania plecaka ukończony kurs przewozu rzeczy

Na salach kinowych powinni jeszcze postawić patrole wystawiające mandaty za szeleszczenie papierkami z czipsów, a widzowie siedzący zbyt blisko ekranu będą spisywani i fakt ten będzie argumentem przeciwko nim kiedy zaczną mieć problemy ze wzrokiem

Czekam na urzędowe zdefiniowanie i określenie : przepisowej długości nart, wymaganej marki wiązań narciarskich, świadectwa ich regulacji w specjalistycznym serwisie, certyfikatu ostrości krawędzi, świadectwa zgodności ekologicznej smaru do nart oraz dokumentu wydanego przez TDT potwierdzającego umiejętność praktycznego korzystania z wyciągu. Do pomysłodawców:Rozumie przyjdź ku mnie a nie opuszczaj mnie! Góry zawsze były są i będą synonimem wolności !!!!!!!!!!!!!

Pozostało czekać na to aż wprowadzą ograniczenie prędkości na stokach, a ten kto zjedzie na krechę zjedzie tylko raz - wypad. Takie przepisy wcale nie są idiotoodporne, debili się tym sposobem nie wyeliminuje.

Ja się nie czuję bezpiecznie bo wszędzie węszą policyjne patrole chcące karać ludzi za cokolwiek co ktoś sobie wymyślił, że jest nielegalne. Posiadanie trawki, pliki mp3, picie w miejscach publicznych, wypicie sobie drina i jazda autem, rowerem, teraz jeszcze na nartach czy na desce, do tego zakaz jazdy bez kasków. Niedługo na basen trzeba będzie w kapoku ratowniczym chodzić. Ja się pytam gdzie jest ta wolność, którą podobno ktoś miał wywalczyć w 1989r., no gdzie???

?

ale jazda, też bedóm mieli suszarki ?

To temat zastępczy! Gdzie policjanci na drogach, chodnikach czy po prostu w miastach??? Czy czujecie się bezpiecznie? Wygląda na to, że przy podstawowych niedostatkach ich pracy (siedzą za biurkiem i tworzą dokumentację), ktoś chce policji zafundować rekreację na nartach! Kpijcie sobie dalej ze społeczeństwa.

Jak będzie to wyglądało w praktyce? Patrol będzie się czaił za zakrętem przy bufecie z bloczkiem mandatowym i dla naszego dobra będzie "nagradzał" spokojnych ludzi jeżdżących bez kasków. Bandy kamikadze mogą być spokojne - patrole będą miały zbyt szczupłą obsadę kadrową.

dla mundurowych służb...?

Co za bzdura, grzywna za jazdę bez kasku??? Jeśli to prawda to ja w takim razie w tym roku zdecyduję się korzystać ze stoków usytuowanych na terenie Republiki Czeskiej.

a czy będą policjanci snowboardziści?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama