, czwartek 25 lipca 2024
Klub Włóczykijów, czyli nordic walking na poprawę samopoczucia
Na początku chodziliśmy tylko dla relaksu, dla poprawy zdrowia, z czasem nasze apetyty zaczęły wzrastać i zaczęliśmy startować w zawodach. fot: www.wloczykije.skoczow.plDodaj do Facebook

Klub Włóczykijów, czyli nordic walking na poprawę samopoczucia

Barbara Śliż
Klub Włóczykijów, czyli nordic walking na poprawę samopoczucia

Nordic walking to ciekawa i przyjemna forma odpoczynku. fot. www.wloczykije.skoczow.pl

Nordic walking to dyscyplina stosunkowo młoda, która zyskuje sobie coraz większe grono sympatyków. W czerwcu 2011 roku powstało Stowarzyszenie Klub Nordic Walking Włóczykije Skoczów. Miłośnicy tego rodzaju sportu zapraszają do wspólnego maszerowania.

Nordic walking to ciekawa i przyjemna forma odpoczynku. Prawidłowe i systematyczne chodzenie wpływa na poprawę kondycji fizycznej, pomaga spalać zbędne kalorie i kształtuje sylwetkę. W marszu ze specjalnie przystosowanymi kijkami (koszt od 60-130 zł w zależności od materiału z jakiego są wykonane) może wziąć udział każdy. - Prawidłowe chodzenie pobudza 90 procent mięśni naszego organizmu. Na naszych spotkaniach kładziemy nacisk głównie na doskonalenie poprawnego chodzenia, bo tylko w ten sposób uzyska się efekt, do którego każdy z nas dąży - komentuje Zbigniew Jaworski, prezes Stowarzyszenia Klub Nordic Walking Włóczykije Skoczów.

Skoczowski klub nordic walking zawiązał się w listopadzie 2009 roku przy Stowarzyszeniu Wspólnota dla Skoczowa. Początkowo liczył sobie 3-5 osób, a marsze z kijkami odbywały się jedynie w dwie niedziele w miesiącu. Z czasem jednak chętnych do maszerowania zaczęło przybywać na tyle, że członkowie klubu zaczęli spotykać się dwa razy w tygodniu (zawsze w każdą niedzielę i środę, bez względu na pogodę). - Zdarza się i tak, że spotykamy się trzy razy w tygodniu, by poprawić kondycję, poza tym nordic walking doskonale wpływa na nasze samopoczucie, zacieśniają się między nami relacje przyjacielskie, nawiązujemy znajomości w całym kraju. Poza zawodami, w których bierzemy udział, organizujemy sobie wspólne spotkania, wycieczki - dodaje Jaworski.

Oficjalnie, od czerwca 2011 roku miłośnicy tego sportu należą do Stowarzyszenia Klub Nordic Walking Włóczykije Skoczów. W barwach swojego klubu biorą udział w zawodach w całym kraju. - Na początku chodziliśmy tylko dla relaksu, dla poprawy zdrowia, z czasem nasze apetyty zaczęły wzrastać i zaczęliśmy startować w wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach - mówi prezes.

Obecnie klub liczy sobie około 20 uczestników. Najmłodszy z nich ma 15 lat, zaś najstarsza członkini 74. - Chodzić można dopóki się człowiek porusza jak to mówią "jako tako", bo to przedłuża życie i wpływa korzystnie na nasze samopoczucie - zachwala Jaworski.

Skoczowscy Włóczykije chodzą po swoich stałych, wyznaczonych trasach. Za każdym razem, przed rozpoczęciem marszu rozgrzewają się i pokazują technikę szkolenia nowo przybyłym uczestnikom. - Trasę wybieramy tuż przed startem marszu w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Chodzimy nawet przy 15-stopniowym mrozie - komentuje Zbigniew Jaworski.

Spotkania klubu "Włóczykijów" odbywają się w każdą niedzielę (godz. 15.00) i środę (godz. 17.00) na skoczowskim Małym Rynku. Udział w marszu jest bezpłatny, przyjść może każdy, kto tylko ma ochotę. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia kijków.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Czym się już P. Jaworski nie zajmował czyli jak się to mówi wszystkimi maściami mazany tylko nie tą dobrą!!!

Alleluja i do przodu jak to mówi szef radia ma ryja.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama