, niedziela 26 maja 2024
Już w niedzielę Wisła zadebiutuje w Bike Atelier MTB Maratonie
Czołówka polskiego kolarstwa górskiego będzie miała w najbliższą niedzielę idealną scenerię do rywalizacji. Zapewni ją Wisła, w której odbędzie się Bike Atelier MTB Maraton.  fot: bikeateliermaraton.plDodaj do Facebook

Już w niedzielę Wisła zadebiutuje w Bike Atelier MTB Maratonie

red.mat.pras.
Już w niedzielę Wisła zadebiutuje w Bike Atelier MTB Maratonie


Już w niedzielę Wisła zadebiutuje w Bike Atelier MTB Maratonie


Już w niedzielę Wisła zadebiutuje w Bike Atelier MTB Maratonie

Zapowiada się poważne ściganie! Zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa górskiego w czystej postaci – mówi Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maratonu, który już w najbliższą niedzielę po raz pierwszy w historii odbędzie się w Wiśle. Wyścig będzie się zaliczał do Pucharu Polski w maratonie MTB.

Czołówka polskiego kolarstwa górskiego będzie miała w najbliższą niedzielę idealną scenerię do rywalizacji. Zapewni ją Wisła, w której odbędzie się Bike Atelier MTB Maraton. Debiut miejscowości nazywanej perłą Beskidu Śląskiego w popularnym cyklu będzie czwartym tegorocznym wyścigiem rozgrywanym w jego ramach.

– Jak wiadomo, pierwotny kalendarz naszych zmagań musiał ulec zmianie, ale cieszymy się, że wszyscy spragnieni prawdziwego MTB już w niedzielę będą mogli wystartować w Wiśle. Zapowiada się poważne ściganie! Zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa górskiego w czystej postaci – mówi Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maratonu.

Podczas maratonu w Wiśle będzie można zdobyć cenne punkty w klasyfikacji Pucharu Polski w maratonie MTB, a trasa wyścigu będzie godna rywalizacji najlepszych zawodników i zawodniczek w kraju. Na dystansie Pro trzeba będzie pokonać 55 km i 2281 m przewyższenia. Po starcie na wiślańskim rynku będzie czekać m.in.wspinaczka na Soszów, Cieślar, Stożek Mały, Stożek Wielki i Przełęcz Kubalonkę. Na trasie znajdą się także Przełęcz Szarcula, Barania Góra, Czupel i Smrekowiec. Z dokładną mapą zmagań można się zapoznać na www.bikeateliermaraton.pl. Wszyscy, którzy nie czują się odpowiednio przygotowani do tak poważnej rywalizacji, mogą wystartować na krótszym 29-km dystansie Hobby. Będą mieli na nim do pokonania 1129 m przewyższenia.

Ze względu na obowiązujące limity uczestników w wiślańskich zmaganiach na każdym z dystansów może wystartować maksymalnie 250 osób. Do wyczerpania limitu miejsc, maksymalnie do piątku 25 września, można się zapisać na wyścig na www.bikeateliermaraton.pl. Dotychczasowe tegoroczne edycje Bike Atelier MTB Maratonu odbyły się w Ustroniu, Psarach i Jeleśni.

Pandemia zmieniła wiele, ale nie zmieniła pasji startujących w naszych wyścigach osób. Mimo różnych obostrzeń udowadniają oni, jak ważny jest dla nich rower. Bardzo nam miło, że już w najbliższą niedzielę damy im możliwość zrobienia z niego odpowiedniego użytku w Wiśle. Zapraszamy! – zachęca organizator jednej z najpopularniejszych serii maratonów rowerowych w Polsce.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama