, wtorek 23 kwietnia 2024
CKM stara się o homologację europejską
- Zarząd Klubu podjął stosowne kroki w tym kierunku ,jak już wcześniej wspominaliśmy chcemy stworzyć w Cieszynie Boguszowicach Europejskie Centum Motocrossu - dodaje Hulbój. fot: Marek OgrodzkiDodaj do Facebook

CKM stara się o homologację europejską

W maju 2012 roku tor motocrossowy w Cieszynie otrzymał homologację krajową, która umożliwia organizację zawodów o randze Mistrzostw Polski. Pierwsze zawody Mistrzostw Polski odbyły się w maju 2012 roku (III i IV runda Mistrzostw Polski w rajdach enduro) oraz 6-7 października (Zespołowe Mistrzostwa Polski w motocrossie) W tym roku klub CKM stara się już o homologację europejską. Dzięki temu już w czerwcu tego roku odbędą się w Cieszynie pierwsze zawody rangi Mistrzostw Europy w motocrossie.

- Homologacja krajowa umożliwia nam przeprowadzanie zawodów rangi Mistrzostw Polski, które wpiszą się na stałe do kalendarza PZM, ale naszym celem jest organizowanie zawodów rangi międzynarodowej oraz Mistrzostw Świata. To bardzo istotna informacja dla wszystkich zawodników oraz władz miasta, ponieważ dzięki organizacji zawodów najwyższej rangi stajemy się rozpoznawalni nie tylko w kraju, ale również w Europie, a co za tym idzie promujemy nasze miasto - mówi Robert Hulbój z klubu CKM.

By móc uzyskać taką homologację każdy tor musi spełniać określone warunki techniczne. Odpowiednia szerokość toru, długość (trasa liczy 1650 m i 10 m szerokości) ilość i jakoś przeszkód zostały już uwzględnione podczas składania projektu remontu i rozbudowy toru motocrossowego. Wymiary są zgodne z homologacją niezbędną do organizowania mistrzostw Polski, Europy i Świata. Kształt toru nadzorowany był przy udziale Mariana Zupy (przewodniczącego Głównej Komisji Sportów Motocyklowych PZM).

Sam tor to nie wszystko, by uzyskać taką homologację. Poza tym obiekt musi posiadać jeszcze zaplecze, parkingi, myjnię dla motocykli. - Zarząd Klubu podjął stosowne kroki w tym kierunku, jednak już wcześniej wspominaliśmy chcemy stworzyć w Cieszynie Boguszowicach Europejskie Centrum Motocrossu - dodaje Hulbój.

W chwili obecnej CKM jest na etapie pozyskiwania czołowych zawodników w dyscyplinach Motocross oraz Enduro, którzy będą ich reprezentować na zawodach w Polsce oraz Europie. - Warto dodać, że nasz zawodnik, Paweł Szymkowski, wygrał pierwszą rundę pucharu świata i będzie walczył o miejsce na podium w dyscyplinie Puchar Świata Juniorów Super Enduro. Rok 2013 będzie bardzo pracowity pod względem udoskonalenia toru ale również osiągnięć sportowych - podkreśla Robert Hulbój.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama