, środa 29 marca 2023
Cieszyn: Tor motocrossowy otwarty dla wybranych?
Podczas minionego weekendu na odnowionym torze w Cieszynie zostały rozegrane pierwsze zawody. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Cieszyn: Tor motocrossowy otwarty dla wybranych?

Na jednym z for internetowych użytkownicy pytają o możliwość korzystania z toru motocrossowego w Cieszynie-Boguszowicach, który choć jest otwarty, to ciężko się do niego dostać. Padają nawet zarzuty o specjalne względy, dzięki którym można rozpocząć trenowanie na cieszyńskim obiekcie.

Tor motocrossowy w Cieszynie, jedyny taki naturalny obiekt w Polsce, jaki był, każdy widział. Obiekt swoje lata świetności przeżywał kilkakrotnie, za każdym razem, kiedy znajdowała się grupa zapaleńców, która z pasją organizowała imprezy sportowe. Zapał, a przede wszystkim, środki finansowe na modernizację obiektu skończyły się, niestety dosyć szybko.

Tym razem ma być inaczej. Odkąd właścicielem toru jest Polski Związek Motorowy (PZM), który we współpracy z Cieszyńskim Klubem Motorowym (CKM) pozyskał pieniądze z Unii Europejskiej i zainwestował w modernizację toru, pojawiła się nadzieja na kolejne tłuste lata dla tej dziedziny sportu. Póki co tak właśnie się dzieje.

W miniony weekend, 19-20 maja, na odnowionym cieszyńskim torze rozegrano III i IV rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Tor, choć nie został jeszcze oficjalnie oddany do użytku, doskonale sprawdził się podczas pierwszych tak ważnych zawodów.

Jednak wśród kibiców, amatorów jazdy na crossówkach, mniejszych lub większych pasjonatów tego sportu padają pytania: kto może korzystać z toru?

Teren wokół obiektu, po jego modernizacji, został całkowicie ogrodzony. Dotychczas tor zarastał, a tylko nielicznym służył jako miejsce treningu. Z obiektu korzystał każdy, kto chciał. W momencie, kiedy dzierżawcą toru został CKM sytuacja się zmieniła. - Tor nie jest jeszcze do końca oddany do użytku, do wykonania pozostało kilka prac remontowych, które najprawdopodobniej rozstrzygną się w ciągu kilku tygodni - komentuje Agata Gram z Cieszyńskiego Klubu Motorowego.

Po tym czasie tor w Cieszynie-Boguszowicach powinien służyć każdemu. Władze CKM-u oficjalne otwarcie toru planują na początek sierpnia.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

super tor haha ja tam się na tym nie znam ale rozmawiałem ostatnio z zawodnikami którzy brali udział w zawodach i każdy w jakiś sposób mówił ze tor jest do d.... źle wyprofilowany a przed wszystkim niebezpieczny .

No jak dobrze napisałeś faktycznie sie nie znasz ! Większość moich kumpli którzy tam jeżdżą mówią ze jest wymagający ale takie było założeniu bo maja sie tam odbywać zawody mistrzostwa Polski , Europy i Swiata więc musi być wymagający

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama