, wtorek 21 maja 2024
Bieg „O Istebniański Bruclik” i nie tylko!
Datę 24 lutego powinni zapisać w kalendarzu wszyscy miłośnicy biegówek. fot: istebna.euDodaj do Facebook

Bieg „O Istebniański Bruclik” i nie tylko!

DR
Choć do Międzynarodowego Biegu Narciarskiego „O Istebniański Bruclik” oraz XVIII Mistrzostw Polski Górników pozostało trochę czasu, warto zwrócić uwagę na kilka tegorocznych nowości. Datę 24 lutego powinni zapisać w kalendarzu wszyscy miłośnicy biegówek.

Bieg „O Istebniański Bruclik” jest największą imprezą narciarską na Podbeskidziu. Organizowany jest od 1974 roku, co sprawia, że jest najstarszą tego typu imprezą w kraju. Zawody te cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego regionu, województwa oraz sąsiednich gmin Republiki Czeskiej i Słowacji - od juniora po seniora.

Kolejna edycja tego wydarzenia zbliża się wielkimi krokami. Odbędzie się bowiem 24 lutego na trasach Kubalonki. W tym roku nagrodą będzie nie tylko tytułowy „Bruclik”, czyli główny element męskiego stroju regionalnego. Tradycyjnie zdobywa go zwycięzca biegu na 15 km mężczyzn pomiędzy 17 a 59 rokiem życia. Bruclik ma również przypaść zwycięzcy biegu chłopców w najmłodszej kategorii wiekowej (chłopcy rocznik 2010 i młodsi). Co więcej, dodatkowymi nagrodami będą istebniańskie kabotki. Te trafią do zwyciężczyń biegu kobiet na 5 km oraz biegu dziewcząt w najmłodszej kategorii wiekowej. Natomiast Mistrzostwa Polski Górników odbywać się będą we wszystkich kategoriach męskich.

Dla wszystkich, którzy zajmą miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych organizator zapewnia szklane puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, których fundatorem jest organizator oraz tegoroczni sponsorzy. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek.

Atmosferę będą zagrzewać góralscy konferansjerzy oraz kapela regionalna. Będzie okazja by pokrzepić się pysznymi potrawami z grilla.

PROGRAM:
9:00 – uruchomienia biura zawodów
10:00 – starty kategorii dziecięcych
11:00 – starty kategorii młodzieżowych
11:30 – start biegu kobiet i mężczyzn na 5 km
12:00 – start biegu głównego mężczyzn na 15 km

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama