, wtorek 23 lipca 2024
Teraz czas na rozmowy z kandydatami do Sejmu
Pytania wysłaliśmy do kandydatów do Sejmu ze wszystkich zarejestrowanych komitetów, którzy pochodzą z powiatu cieszyńskiego i zajmują najwyższe miejsca na listach. fot: Wikimedia CommonsDodaj do Facebook

Teraz czas na rozmowy z kandydatami do Sejmu

W ramach naszego cyklu tekstów przedwyborczych opublikowaliśmy już rozmowy z kandydatami do Senatu związanymi z regionem Śląska Cieszyńskiego. Natomiast w ciągu najbliższych dni przedstawimy wywiady z osobami startującymi w wyborach do Sejmu.

Pytania wysłaliśmy do kandydatów do Sejmu ze wszystkich zarejestrowanych komitetów, którzy pochodzą z powiatu cieszyńskiego i zajmują najwyższe miejsca na listach. Według tego klucza na nasze pytania odpowiedzą: Janusz Dziedzic (KW PiS - pozycja nr 6), Aleksandra Trybuś-Cieślar (KW PO RP - pozycja nr 4), Maciej Kromczyk (KW Partia Razem - pozycja nr 9), Danuta Kożusznik (KW PSL - pozycja nr 2), Czesław Gluza (KKW Zjednoczona Lewica - pozycja nr 3), Damian Machej (KWW "Kukiz'15” - pozycja nr 2) i Beata Branc-Gorgosz (KW Nowoczesna Ryszarda Petru - pozycja nr 2). Z racji tego, że w KW KORWiN w okręgu nr 27 w wyborach do Sejmu nie zasiada żaden kandydat z powiatu cieszyńskiego, nie zostanie przeprowadzona rozmowa z przedstawicielem tego komitetu.

Przygotowując pytania, które zostały zadane kandydatom, zdecydowaliśmy, że nieco bardziej rozbudowana forma wywiadu zostanie zastosowana w przypadku kandydatów, którzy ubiegają się o reelekcję. Z kolei w przypadku pozostałych kandydatów zadaliśmy im zbliżony zestaw pytań.

Rozmowy będą publikowane w takiej kolejności, w jakiej będą do nas spływać odpowiedzi od kandydatów. Już dziś opublikujemy rozmowę z Aleksandrą Trybuś-Cieślar, która jako pierwsza spośród kandydatów do Sejmu nadesłała do nas odpowiedzi.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

a ja chciałem zapytac czemu tylko najlepsze miejsca, startuje z pslu, to ze mam,dalsze miejsce nie mam prawa sie wypowiedziec?nie chce podawac nazwiska poniewaz bede zle zrozumiany lub przedstawiony

Była to trudna decyzja jednak przyjęliśmy taki, a nie inny klucz przy wyborze kandydatów, z którymi przeprowadziliśmy wywiady. Ciężko byłoby nam przedstawić poglądy wszystkich kandydatów, którzy startują z powiatu cieszyńskiego w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Celowo jednak nie skupiliśmy się na "jedynkach", a na pierwszych na poszczególnych listach reprezentantach naszego regionu.

SENAT-Karol Węglarzy- komuch , Ryszard Barcik- dwukrotnie kandydował z list SLD i nadal niezależna dziewica , Tadeusz Kopeć- szkoda gadać , wszyscy pamiętają co POtrafi. Kandydaci powalający. Niezależni ,wiarygodni i......... dno. Sejm , zobaczymy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama