, niedziela 26 maja 2024
Tadeusz Kopeć: Znalazłem się poza nawiasem
PO w poszukiwaniu szerokiego poparcia skręciła mocno w lewo, wyrzucając na margines, a następnie poza nawias wielu ludzi o poglądach centrowych i konserwatywnych. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Tadeusz Kopeć: Znalazłem się poza nawiasem

STEFAN MAŃKA
W ramach cyklu tekstów przedwyborczych prezentujemy dziś rozmowę z Tadeuszem Kopciem, kandydatem do Senatu podczas najbliższych wyborów parlamentarnych. Jeszcze w tym tygodniu opublikujemy wywiady z kolejnymi kandydatami.

Chcielibyśmy odnieść się do Pana niedawnych decyzji, które wywołały kontrowersje. Przez 10 lat Pana poglądy były spójne z ideami głoszonymi przez partię PO, a następnie odszedł Pan z tej partii. Dlaczego po odejściu z Platformy Obywatelskiej nie czuł się Pan w obowiązku oddać mandat senatora, skoro Pana pozycja została w dużym stopniu zbudowana na partyjnym członkostwie?

Kiedy powstawała PO, jej fundamentem była Deklaracja Ideowa, która wyznaczała kierunki działania partii. Jej zapisy w sprawach społecznych i światopoglądowych są mi bliskie. PO w poszukiwaniu szerokiego poparcia skręciła mocno w lewo, wyrzucając na margines, a następnie poza nawias wielu ludzi o poglądach centrowych i konserwatywnych. Ponieważ przez te 10 lat moje zasady i system wartości się nie zmieniły, znalazłem się poza nawiasem, stąd moja rezygnacja była właściwie formalnością i nastąpiła wtedy, kiedy PO przodowała w sondażach. Gdy władze PO rozpatrywały moją rezygnację, okazało się, że niewiele osób pamięta o Deklaracji, jeszcze mniej zna jej treść, a są i tacy, którzy w ogóle o niej nie słyszeli. To tylko utwierdza mnie w słuszności podjętej decyzji.

Sugestia że powinienem złożyć mandat Senatora RP po odejściu z PO, świadczy o braku wiedzy na temat pracy w parlamencie i przyjętych tam reguł. Po odejściu z partii w dalszym ciągu pracowałem w komisjach, zespołach parlamentarnych i grupach ekspertów nad nowymi projektami ustaw, brałem też udział w posiedzeniach plenarnych. Różnica polegała na tym że, w głosowaniach nie musiałem kierować się dyscypliną partyjną, jedynie własnymi przekonaniami i zasadami. Poza tym,
będąc wybranym w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym, w Senacie RP reprezentuję przede wszystkim wyborców, a dopiero w drugiej kolejności partię.
Również teza że, zbudowałem swoją pozycję w środowisku politycznym dzięki przynależności partyjnej, jest chybiona. Przynależność partyjna definiuje obszar działania, zaś pozycję i uznanie buduje się własną pracą z poszanowaniem zasad moralnych.

Proszę podsumować upływającą kadencję. Co w tym czasie zyskał powiat cieszyński dzięki Pana obecności w Senacie, a czego nie udało się Panu osiągnąć?

Należy zaznaczyć, że praca w Senacie to praca dla całego kraju, zupełnie różni się od pracy w samorządzie na rzecz konkretnego regionu. Jednak powiat cieszyński jest bliski mojemu sercu i nie potrafię być obojętny na nasze lokalne problemy. Jednym z nich była komunikacja. W roku 2013 udało mi się przekonać ministra transportu oraz zarząd PKP S.A. do bezpłatnego przekazania gminie Cieszyn dworca PKP oraz placu przy ulicy Hajduka. Nie było to proste, ponieważ taki grunt w samym centrum miasta ma wielomilionowa wartość. Mam nadzieję, że miasto Cieszyn oraz Powiat dobrze wykorzystają ten potencjał i już wkrótce nastąpi poprawa sytuacji komunikacyjnej w naszym regionie.

Ustawy, nad którymi bardzo aktywnie pracowałem w Senacie przez 4 lata, a prowadziłem ich wiele, dotyczą wszystkich Polaków, także mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. Jedna z ostatnich to niezwykle trudna ustawa o in vitro, którą prowadziłem w imieniu całej prawicy, przygotowując do niej 47 poprawek. Podobna sytuacja była z ustawą o zmianie płci.

Obecnie przygotowuję poprawki do ustawy mającej na celu naprawę aktualnych wadliwych i szkodliwych społecznie przepisów ustawy o grach hazardowych, dzięki niej do budżetu państwa wpłynie dodatkowo 720 mln zł rocznie. Ważnymi dla mnie tematami, którym się poświęcam, są programy wspierania budownictwa mieszkaniowego, dzięki proponowanym przeze mnie rozwiązaniom jest realna szansa, że obejmą nie tylko duże aglomeracje, ale i mniejsze miasta powiatowe takie jak np. Cieszyn.

Niestety wiele ustaw, nad którymi pracowałem, były skutecznie hamowane przez rząd i władze PO - co również wpłynęło na moją decyzję o odejściu z Platformy. Mam nadzieję, że po październikowych wyborach to się zmieni, a wartością nadrzędna będą interesy Polski i Polaków, a nie polityków.

Komentarze: (72)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A ja słyszałam, ba czytałam, że były już Pan Senator modli się do Błogosławionego ks. Popiełuszki, swojego Patrona o wstawiennictwo. Żenada. Zwłaszcza jeżeli to i owo o tym Panu się na mieście wie. To oburzające i niegodziwe jak można do takich celów używać tak WIELKIE I ZACNE AUTORYTETY MORALNE. Rozumiałabym modlitwę o zdrowie, nawet o rozum to byłoby uzasadnione, ale o wygraną w wyborach???? Ale jak mówi przysłowie jak trwoga to ......

Zbliża się chwila prawdy i mam nadzieje ze żaden mądry wyborca nie da sie nabrac na poglądy i postawę tego senatora ktory za wszelka cene dązyl i dązy do wladzy funkcji i pieniedzy z naszych podatkow otrzymanach !!!!

Pan Kopeć zapomnial dodać, że transfer z PO do PiSu to nie pierwszy w jego życiu. Był już też w Uni Pracy (o czym nie wspomina w swym życiorysie) , potem w Unii Wolności, potem w PO. Choć pisze o sobie "wierny zasadom", to pomiędzy Unią Pracy a PiSem "zasady" mu sie zmieniły. No może poza tą, żeby tam przeskoczyć, gdzie szansa na kolejną czteroletnią kasę największa..

Mało poza nawiasem - znalazłeś się chłopie za życia na wysypisku politycznych śmieci.
Jeszcze twoje wnuki będą się za dziadka wstydziły.

"być, przede wszystkim, przede wszystkim"...przepraszam, pochrzaniły mi się /zmęczenie.../ - szyk i stylistyka...

przeczytałem wszystkie komentarze -a więc tutejsze za i przeciw - jednak zawsze mamy do dyspozycji postawę - ponad i ...warto, w każdym wypadku znaleźć wiele pokory dla drugiego człowieka i jego losu, jakby nie wydał się nam powikłany, podejrzany, potępiany, ...bowiem, pomimo wszelkich wątpliwości i wahań...zawsze warto mieć wielki impuls wybaczania, taką tajna... broń w sercu! - wszak, sami - pomimo jasnych i trudnych stron naszego życia, przede wszystkim pragniemy w głębi,pragniemy być przede wszystkim -być dobrymi dla innych, otwartymi na świat - ludźmi! Nieprawdaż? Nawet ten, kto nie zdaje sobie z tego sprawy, może kiedyś przejrzy na oczy...

Poniżej zaczerpnięta z bloga wieloletniego i stałego zwolennika PiS-u z Zebrzydowic wypowiedź o Tadeusz Kopeć . Trudno temu wywodowi coś zarzucić.
,,Dla nas na Śląsku Cieszyńskim, gdzie mocne są tradycje narodowe, historyczne, chrześcijańskie i demokratyczne, wytworzyła się kłopotliwa sytuacja z kandydatem z listy PiS do senatu. W okręgu obejmującym powiaty cieszyński i żywiecki jest nim Tadeusz Kopeć (Polska Razem, Cieszyn), do maja 2015 członek wszechwładnej Platformy Obywatelskiej. Dla wielu osób jest kandydatem kontrowersyjnym, dla niektórych – mimo że popierają PiS – nie do przyjęcia. "

Panu senatorowi Kopeć już dziękujemy.
Ten, kto przez 10 lat wiózł się drogą partyjnej kariery na grzbiecie PO, obiecującej związki partnerskie, in vitro itepe , a teraz nagle budzi się jako "chrześcijanin i konserwatysta" - niewart jest nawet pogardy.
Polecam panu partię SZTOK - Szczury Z Tonącego OKrętu.
Bez poważania.

Z reguły tylko czytam artykuły, tym razem skusiłem się na komentarze i bardzo żałuję. Teksty zupełnie nie przystoją powadze wyborów. Kilka sensownych komentarzy, z których potencjalny wyborca może sobie wyrobić własną opinię na temat kandydata. Zamiast sensownych komentarzy obrażanie ludzi, wulgaryzmy, czemu to ma służyć ? Rozładowaniu własnych emocji, a może frustracji. Niestety te komentarz dowodzą że nie dorośliśmy do demokracji, a portal GC służy do obrażania ludzi.

Częściowo się zgadzam z tym obrażaniem, ale większość to stwierdzenie obiektywne faktów. Kto zna tego faceta osobiście? Niewielu, bo tylko wpada na chwilkę na jakieś pokazowe wystąpienia, pcha się na afisz, ale co on i komu załatwił w naszym regionie? Kolesiom? Każdy ma swoje sumienie i będzie głosował na swojego kandydata, Ja wiem, ze na niego nie będę głosowała, bo znam jego postępowanie. reszta zostanie milczeniem...

Zgadzam się, ważne by dokonać wyboru zgodnie z własnych sumieniem, żaden kandydat nie jest krystaliczny, bo kto jest? W swoim wyborze wezmę pod uwagę dorobek zawodowy i jednak przynależność do Ziemi Cieszyńskiej. Światopogląd mnie zupełnie nie interesuje, natomiast dobro naszej ziemi TAK ! Znam osobiście obu kandydatów i dlatego mój wybór jest łatwiejszy.

Zapomnieliście że jest jeszcze trzeci kandydat niezależny z Bielska-Białej na którego ja zagłosuję. Nie na Kopcia nie na Węglarzego jeden PO drugi beton komunistyczny. Nic ująć nic dodać

Sprostowanie. Pan Kopeć nie należy do PO. Opuścił tę formację, w której był prominentnym politykiem. Sam odszedł, nikt go nie wyrzucał. Odszedł wtedy, gdy wiedział, że może się nie załąpać, mydląc oczy, że z powodu niezłomności poglądów. Platforma w ustawach światopoglądowych nie nakłada dyscypliny partyjnej!!!! Zatem argument, iż z powodów światopoglądowych znalazł się poza nawiasem jest argumentem wyłącznie na użytek wyborów.
PAN KOPEĆ STARTUJE Z PIS - u.

Niestety ten trzeci to największa pomyłka, powinien startować z Bielska tam mieszka, ale zbyt duża konkurencja, wybrał okręg 79 mianując się "miłośnikiem ziemi cieszyńskiej ". Taki z niego miłośnik jak .................. Ten to dla naszej ziemi NIC nie zrobi, kandyduje, bo ciepła posadka na ATH się kończy.

Moim zdaniem człowiek bez charakteru. Idzie tam gdzie frukty (był w PO, a teraz przeskoczył do PIS, licząc na "stołek")

Ludzie!!!! jeszcze się taki nie urodził, co by wam dogodził! Marudery! obok, na wywiadzie z kandydatką PO- Trybuś - narzekacie, że wierna partii, że źle - bo zła partia, ALE JAK KOPEĆ Z TEJ PARTII WYSZEDŁ, BO NIE MÓGŁ DŁUŻEJ WYTRZYMAĆ SYFU, KTÓRY SIĘ TAM SZERZY OD LAT - też źle... Ręce opadają, jak się czyta te komentarze! Zapewne ani jeden nie jest pisany obiektywnie, tylko wszystkie na zlecenie Węglarzego i jego świty! Bo to jego konkurencja. Żałosne..

I to ma być obiektywny komentarz? Tak mi żal biedaka, no tak bardzo cierpiał w PO dopóki miał dostęp do koryta, jak mógł stracić to czmych do PIS

W porównaniu z Węglarzym .. mniejsze zło.. Węglarzy, to dopiero cwaniak i do tego komunista! Znajomy pracuje u owego jegomościa i na własne oczy widzi, jak Węglarzy traktuje swoich pracowników! Kombinator i cham do tego. Nie głosujcie na Węglarzego, bo to kompletne nieporozumienie, stary dziad, który dorobił się na krzywdzie ludzi.

PO, która niedawno jeszcze wystawiała kandydatury karierowiczowskich miernot takich jak Gluza czy Kopeć, teraz chwali się Węglarzym. No faktycznie - wstydu nie mają, Boga się nie boją.
Banicja dla tej formacji będzie jak najbardziej zasłużona.

Potwierdzam

też słyszałam, że Węglarz źle traktuje pracowników. Różne historie o nim krążą, ale , że cwaniak, to akurat wszyscy wiedzą!

Co tu komentować - mierny, niewierny, do tego szczur.

Czytam sobie ten artykuł i zastanawiam się kto pisze te teksty? Jak można wziąć jedno zdanie wyrwane z kontekstu typu „znalazłem się poza nawiasem” i uczynić je tytułem całego artykułu? To chyba jakiś tekst sponsorowany..

tak się robi tytuły - ten jest bardzo dobry

wrona, na szczescie kopec jest jeszcze mlody i energiczny. checi i sily do pracy na pewno mu nie zabraknie. czego powiedziec nie mozna o weglarzym ktory ma 74 lata. co prawda nie mam nic do goscia, oprocz tego ze rzeczywiscie nie nadaza za zmianami spoleczno technologicznymi. ale w tym wieku niestety nie ma juz tyle sily, energii i zapalu do dzialania.

do Gala Anonima --- Piszesz zupelne bzdury bo Karol Weglarzy nie tylko lepiej nadaza za zmianami technologicznymi ale ma lepszy warsztat technologiczno zawodowy ni Kopec i Barcik ktory z uczelnianej funkcji juz odchodzi. KW wygral w konkursie granta UE i dkatego jeszcze pracuje i ma racje bo teraz tak dziwnie bywa w konkursach na stanowiska nowe ze doswiadczenie sie nie ceni tylko mlodosc i powiem dalej naiwnosc i mozliwosc wykorzystywania czlowieka i dlatego starsi ludzie maja klopoty z nowym zatrudnieniem bo mlodego latwiej oszukac i wykorzystac . Tak mamy dziki kapitalizm a to bardzo zle !!!!

do Gala Anonima --- Piszesz zupelne bzdury bo Karol Weglarzy nie tylko lepiej nadaza za zmianami technologicznymi ale ma lepszy warsztat technologiczno zawodowy ni Kopec i Barcik ktory z uczelnianej funkcji juz odchodzi. KW wygral w konkursie granta UE i dkatego jeszcze pracuje i ma racje bo teraz tak dziwnie bywa w konkursach na stanowiska nowe ze doswiadczenie sie nie ceni tylko mlodosc i powiem dalej naiwnosc i mozliwosc wykorzystywania czlowieka i dlatego starsi ludzie maja klopoty z nowym zatrudnieniem bo mlodego latwiej oszukac i wykorzystac . Tak mamy dziki kapitalizm a to bardzo zle !!!!

Są ludzie, którzy piszą by pisać, ale nie wiedzą co piszą. Do tej grupy ludzi należy autor komentarza. Jak można napisać taki komentarz człowiekowi, który tak aktywnie prowadzi życie zawodowe i osiąga wiele sukcesów w życiu zawodowym. Panie Karolu ma Pan mój głos

GaluAnonimie! Z przykrością muszę napisać, że nie znasz profesora Karola Węglarzego. Profesor świetnie posługuje się różnorakimi mediami: Facebook, laptop, smartfon, tablet czy Internet nie mają przed nim swoich tajemnic. Mało tego, nie boi się także żadnych nowości, jest otwarty na kolejne nowinki technologiczne. Na co dzień pełni funkcje prezesa Instytutu Badawczego w Grodźcu Śląskim, gdzie nauka, łączy się z pasją, a pasja z wiedzą rolniczą. To właśnie w jednym z gospodarstw rolnych w Kostkowicach można zobaczyć nowatorskie rozwiązania naukowe, m.in. pierwszą biogazownię w Polsce, oczywiście opatentowaną przez Instytut. Mam pytanie - czy osoba zacofana technologicznie, mogłaby tak aktywnie działać w dziedzinie nowoczesnej nauki? Chyba nie!
Co do wieku Profesora - jego najbliżsi współpracownicy uważają, że energii, chęci do działania, pomysłów, ale przede wszystkim siły u Profesora nie zabraknie, bo posiada naprawdę silny, charyzmatyczny charakter. Nie każdy polityk posiada charyzmat w działaniu, osoby, które znają profesora ten fakt śmiało potwierdzają. To jest naprawdę silna, wyjątkowa osobowość. Można jeszcze dodać, że jest to dobry organizator, doświadczony menedżer oraz sprawdzony polityk! Wielu czterdziestolatków nie jest w stanie za Nim nadążyć. Rzadko można znaleźć tak aktywną osobę w swoim działaniu, jak profesor Węglarzy.
Na koniec - nie interesuje mnie przeszłość Profesora, bo to już było, dla mnie nie ma więc żadnego znaczenia, dla mnie liczy się dobra przyszłość. A nasza przyszłość to przede wszystkim: ekologia, zdrowa żywność i odnawialne źródła energii. To właśnie tymi sprawami zajmuje się Profesor na co dzień. Być może dzięki pracy naukowej pana Profesora i Jego ekipy, nasze przyszłe życie będzie sporo lepsze niż dzisiaj! Pamiętajmy o tym, idąc do wyborów.

Marna riposta dla Wrony !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Po raz kolejny zamiast odpowiedzi na zarzuty, atak. Widać słabość jak na dłoni. Kopeć młodszy, ale energiczny ????? Z tej mąki chleba nie będzie, ani pożytku dla Ziemi Cieszyńskiej i Żywieckiej.

oj, gdybyś znał węglarzego to byś wiedział, że gość jest bardziej energiczny niż niejeden pięćdziesięciolatek

Mozesz mi podać przykład tego, że Karol Węglarzy nie nadąża za zmianami technologicznymi albo społecznymi? Prowadzi aktywnie konto na facebooku i aktywnie uczestniczy w życiu społecznym regionu, więc mówienie jakoby "nie nadążał za zmianami społeczno technologicznymi" są lekko wyssane z palca. Energiczność i "chęci" do pracy Pana Kopcia poddałbym pod dyskusje. Całą energię, chęci i siły do pracy skupia tylko nad tym jaką opcję polityczną wybrać byle znowu dostać się do władzy i mieć co robić. Karol Węglarzy to pewniejszy i konkretniejszy kandydat.
pozdrawiam.

"W przeszłości byłem licencjonowanym DJ-em i prowadziłem wiele imprez dla swoich rówieśników. Źródło: strona www senatora, zakładka "o mnie" (komentarz zmodyfikowany przez moderatora)

Najlepsze jest, że 90% tych pozytywnych komentarzy piszę Edzia, (samomianowana była rzecznik prasowy Szczurka), którą Kopeć zatrudnia za pieniądze podatników, które dostaje na utrzymanie biura, w którym głównie kacuje, albo pomaga "znajomym" w powiecie.

Napisałbym coś więcej, ale żal mi mojego czasu na tego pseudo parlamentarzystę. Czekam na te piękne dni, gdy ten pseudo inteligent będzie musiał wrócić do pracy. Tylko w czym on miałby pracować? Jak on nic nie umie.

Co to znaczy, że sprzeciwasz się parlamentarzystom? Sprzeciwiasz się ustrojowi, który w Polsce występuje? Mamy Parlament (sejm i senat) - mamy i parlamentarzystów.

Parlamentarzysta i osoba która jak to ujęłaś z ugruntowaną wiedzą o życiu, która z niejednego pieca chleb jadła --> to się nie wyklucza.
Każdy kto pracuje w parlamencie jest parlamentarzystą. Trochę się spaliłaś z tymi wynurzeniami bo Kopeć miał 100 % frekwencji. Takich parlamentarzystów też nie uznajesz?

Węglarzy ma zdjęcie na plakatach sprzed 20 lat, chyba zdaje sobie sprawę, że trzeba oddać miejsce młodym i energicznym ale nie potrafi odejść z polityki z godnością.

Pozdrawiam.

Przeglądając stronę internetową PKW znalazłam w kolumnie zawód Pana senatora dumnie brzmiące słowo PARLAMENTARZYSTA. Dumnie ale nie w mojej ocenie. Byłam kilka dni temu na wycieczce w Warszawie, jednym z punktów programu była wizyta na Wiejskiej. Tłumy wycieczkowiczów na galeriach a w ławach sejmowych prezydium sejmu i 6 (słownie:sześciu) PARLAMENTARZYSTÓW. I niezręczne tłumaczenie przewodniczki, że posłowie są na posiedzeniach klubów. Mało wiarygodne, było piątkowe popołudnie to po pierwsze, a po drugie nasuwa się pytanie dlaczego podczas obrad plenarnych trwają posiedzenia klubów??? Kuriozum. Byliśmy zbulwersowani. Piszę o tym dlatego, że dość mam parlamentarnej rutyny, urządzania z sal parlamentarnych sejmu i senatu widowisk urągających powadze tych Instytucji - sposobów wypowiedzi dalekich od przyzwoitości, czy barów szybkiej obsługi (vide posłanka Pawłowicz!!!). Dlatego sprzeciwiam się temu zawodowi - na jakich uniwersytetach można taki zawód zdobyć???? Sprzeciwiam się tym, którzy niewiele mając do powiedzenia uparcie ubiegają się o reelekcję. Czas, by reprezentowali nas ludzie nie tylko z ugruntowaną wiedzą o życiu, którzy z niejednego pieca chleb jedli ale także odpowiedzialni, zdyscyplinowani, konsekwentni, z dorobkiem zdobytym nie w salach sejmowych. Panie Profesorze Węglarzy, ma Pan mój głos.
Przewijało się na tych stronach słowo "partyjny beton", parlamentarny beton jest bardziej szkodliwy. Nie pozwólmy na to. Wymagajmy od tych którzy z naszych podatków tworzą sposób na wygodne życie, by nas nie tylko godnie i profesjonalnie reprezentowali ale by nas wyborców nie lekceważyli.

Tadeusz Kopeć nie zasiada w ławach sejmowych tylko w Senacie. Miał tam bardzo wysoką frekwencję. w poprzednich kadencjach - gdy był posłem, w rankingach prasowych zdobył miano najbardziej rzetelnego posła. Mamy demokrację wiec możemy głosować na każdego, lecz mnie sumienie nie pozwoliłoby głosować na Karola Węglarzego, za to co robił w latach 1980- 85. Jako poseł z ramienia PZPR głosował za wprowadzeniem stanu wojennego do Polski. Takim ludziom mówimy NIE !!!!!!!

Każdy ma swoje sumienie, moje nie pozwoliłoby zmieniać partii jak rękawiczki byle do władzy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Myślałem , że znam się na ludziach ?

Zbliżają się kolejne wybory , tym razem parlamentarne , chciałem wiec pod takim hasłem zawrzeć trochę refleksji na temat tego z jakich pobudek niektórzy ludzie trzymają się kurczowo władzy bez względu na to , jaką opcję polityczną mają reprezentować.
Te wybory mają być podobno wyjatkowe i zmienić scenę polityczna w naszym kraju , a jeśli tak może być , to zaczynam analizowac sytuacje w najbliższym otoczeniu i szukac ludzi , którzy tą rzeczywistość chcą zmieniać .
Weżmy za przykład takiego senatora Tadeusza , który przez długie lata (bodajże już 3 kadencje w Sejmie i Senacie ) związany z Platformą , niedawno po przegranej prezydenta Komorowskiego , zrezygnowal z partii , która przez tyle lat go żywiła.
Zaraz potem w Internecie na rożnych forach wylano na niego sporo pomyj zarzucając mu kunktatorstwo. Skoro często mowil o swoich prawicowych w konserwatywnym skrzydle Platformy poglądach to bylbym w stanie zrozumiec Jego rezygnację, jako wyraz sprzeciwu wobec polityki wlasnej partii. Takie myślenie zaburzyl mi jednak fakt , ze niebawem , ku mojemu zdziwieniu zauważyłem na listach wyborczych komitetow znane mi nazwisko senatora PO
Tadeusza , który tym razem jest kandydatem Pis-u w JOWie obejmującym nasze dwa powiaty ; żywiecki i cieszyński. Wprawdzie takie miedzy partyjne
transfery zdarzaja się w praktyce , ale uważam że nie jest to zjawisko godne pochwały i pozytywne ! . W normalnej polityce demokratycznego państwa ,powinna się liczyć też etyka i uczciwość wobec wyborców , którzy glosowali na Niego jako reprezentanta PO .
Nie wiem czy można uwierzyć i zaufać człowiekowi , który zmienia swoja partyjna przynależność w zależności od koniunktury sprzyjającej teraz bardzo PiSowi , co widać w sondażach. Można Go posądzić o daleko idącą interesowność , konformizm i przywiązanie do władzy za każdą cenę. Nie wiem czy mam ochotę w ramach tych nowych zmian jakie mają nastąpić , popierać człowieka wcale nie nowego , który tak postepuje ,że przez lata jest „pomarańczowo-niebieski” , a jak Jego partia ma problemy i niską popularność to od razu staje się „niebiesko-czerwony” !!! Istotną sprawą w tym wypadku i na przykładzie jednego z kandydatow , jest to jaka część wyborców naszych dwóch powiatów będzie i jest świadoma kto jest kim i kogo tak naprawde reprezentuje . Jaką ma historię życia i jakie motywacje nim kierują , że do polityki stale się pcha.?
Myślę z przykrością że ten kandydat na senatora w naszym JOW , reprezentuje głównie siebie i swoje własne interesy , a to dlaczego występuje pod szyldem partii która świętuje obecnie hossę , a nie pod swoim własnym ? Każdy z nas jako świadomy wyborca nie lubi i nie chce być oszukiwany . Chyba normalne…..?!
( - )

"Tadeusz Kopeć: Znalazłem się poza nawiasem" - i niech już tak zostanie!

Co tu dużo mowic swietne podsumowanie i riposta .....!!!! Nic dodac i ująć .

Popieram w 100% Wasze wypowiedzi .Jak się to prawi po naszymu kabot wywraco na rymby i wyglóndo ja czech....
Głosowałem na tego Pana ale już skończył się czas i wkład się wypisał. Tak na nawiasie P. Kopeć czas zabrać sie do uczciwej pracy rękawy zakasać i pokazać ,że jeszcze umie Pan pracować.....

Straszne pomyje wylewacie.. Nikt jakoś nie pisze o tym, że Kopeć był uznany za najbardziej aktywnego parlamentarzystę wg wirtualnej polski. 100% frekwencja. Ze świecą szukać drugiego takiego na wiejskiej

Skupiacie się na niewłaściwych problemach, ludzie..
Akurat Kopeć jest konkret gościu

Jakoś tej aktywności i skuteczności się nie doszukałam. Niech pozostanie w wirtualnym świecie. Mozę tam czegoś dokona.

100% aktywności, ale efekty jakieś? Kopeć nie ma szans.

ktoś niżej komentował kandydaturę węglarzego. czy nie lepiej stawiać na polityków dynamicznych jak kopeć? emeryci zasłużyli na odpoczynek i takim panom dziękujemy. bo w trudnych czasach co oni mogą?

odnośnie przejścia do pis: tylko krowa nie zmienia zdania a planował tą zmianę już od dawna. ja głosuję na jego przekonania, jest im wierny od zawsze.

mój głos Pan ma.

A dla mnie liczy się doświadczenie, odwaga, rozwaga - to cechy senatora. Wątpię czy Pan Kopeć będąc przez trzy kadencje w Parlamencie potrafi realnie spojrzeć na rzeczywistość, czy posiada wiedzę i wizję co zrobić by było inaczej, lepiej. Myślę że z ul. Wiejskiej widzi się inaczej, na pewno gorzej. A Jego transfer tylko mnie w tym przekonaniu utwierdza. Własny interes, trochę aktywności w kampanii, trochę mydła i wazeliny dla wyborców i siup na senatorski stołek i cztery lata "z głowy". Ja się na to nie dam nabrać. Na szczęście edukacja demokracji ma się w naszym kraju coraz lepiej i coraz będzie trudniej farbowanym lisom nas reprezentować.

Pan Kopeć zawsze dynamicznie dąży do koryta. Gdzie wiatr zawieje tam się ugnie...

Chyba nie widziałaś ludzi dynamicznych, skoro tak określasz Pana Kopcia. Może i planował zmianę wcześniej, ale ją zrealizował jak widział że jego szanse na kolejną kadencję w Parlamencie z ramienia PO maleją.

Tadeusz Kopeć to jedyny parlamentarzysta, który pomaga zwykłym ludziom. W jego biurze znalazłam pomoc kiedy Powiat rzucał mi kłody pod nogi. On mi doradził co robić i zaoferował bezpłatną pomoc prawną. Dziękuje Panie Tadeuszu.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama