, piątek 21 czerwca 2024
Szale i przyłbice do kosza. Minister zapowiada zmiany w rozporządzeniu
Szaliki, chusty, a nawet przyłbice prawdopodobnie będziemy musieli wyrzucić do kosza. Rząd planuje zakazanie zasłaniania nimi ust i nosa.  fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Szale i przyłbice do kosza. Minister zapowiada zmiany w rozporządzeniu

UM
Szaliki, chusty, a nawet przyłbice prawdopodobnie będziemy musieli wyrzucić do kosza. Rząd planuje zakazanie zasłaniania nimi ust i nosa. Sam obowiązek zasłaniania twarzy zostanie z nami najdłużej ze wszystkich obostrzeń.

Pandemia koronawirusa SARS COV-2 wciąż trwa, a w Polsce odnotowano w piątek 8,8 tys. nowych zakażeń. W celu zatrzymania rozprzestrzeniania wirusa obowiązuje m.in. nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Do tej pory w rozporządzeniu nie zostało jednak dokładnie określone, jaki rodzaj ochrony należy stosować. Wiele osób używała więc w tym celu przyłbicy, szalika czy chusty. Teraz jednak to się zmieni.

Szef resortu przyznał, że kwestia ta jest omawiana w ramach Rady Medycznej. Minister wyjaśnił, że resort zdrowia ma na celu wyeliminowanie osłon twarzy i ust, które nie spełniają wymaganych kryteriów.

Niedzielski dodał również, że to, jakie maseczki nosić (chirurgiczne czy materiałowe), nie będzie zapisane w rozporządzeniu. Rodzaj maseczek będzie jedynie „miękka rekomendacja” ze strony Rady Medycznej. Twarz będziemy mogli więc zasłaniać dowolną maseczką ochronną, niekoniecznie chirurgiczną.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama