, czwartek 25 kwietnia 2024
Powiat: 8 mln zł dla beskidzkich gmin. Promesy rozdane
8 mln zł. przyznał Sejmik Województwa Śląskiego beskidzkim gminom turystycznym poszkodowany z powodu pandemii koronawirusa.  fot: TKDodaj do Facebook

Powiat: 8 mln zł dla beskidzkich gmin. Promesy rozdane

UM
Powiat: 8 mln zł dla beskidzkich gmin. Promesy rozdane


Powiat: 8 mln zł dla beskidzkich gmin. Promesy rozdane

Osiem milionów złotych przyznał Sejmik Województwa Śląskiego beskidzkim gminom turystycznym poszkodowany z powodu pandemii koronawirusa. W Szczyrku samorządowcom rozdano promesy.

17 lutego na placu Św. Jakuba w Szczyrku odbyło się wręczenie promes 12 beskidzkim gminom. Wsparcie otrzymały m.in.: Wisła (2 mln zł), Ustroń (1 mln zł), Istebna (500 tyś. zł), Szczyrk (2 mln zł), Jaworze (200 tys. zł) oraz Bielsko-Biała (500 tys. zł). Jest to kolejny, po "Śląskim Pakiecie dla Turystyki", element wsparcia dla turystycznych gmin poszkodowanych z powodu pandemii korona wirusa.

Podczas rozdania promes marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski stwierdził, że 8 mln zł dla 12 beskidzkich gmin to nieplanowana i dodatkowa pomoc województwa.

- Dajemy dość prosty mechanizm wsparcia, który powoduje, że gminy mogą wspierać choćby przedsiębiorców z opłat podatkowych, czyli mocno poszkodowaną branżę turystyczną. Dzięki takiemu wsparciu nie będą zagrożone inwestycje, a przynajmniej kilka z nich. Wspieramy się jako region i wspieramy samorządy lokalne - podkreślił marszałek Jakub Chełstowski.

Na co gminy z Powiatu Cieszyńskiego przeznaczą otrzymane pieniądze?

Ustroń zamierza zbudować tężnię w parku kuracyjnym.

- Celem budowy tej tężni jest rozszerzenie strefy uzdrowiskowej. Inwestycja jest w trakcie uzyskania zgody na budowę i będzie kosztować 1 mln 300 tyś zł. Otrzymany dzisiaj 1 mln zł odciąży budżet miasta od sporego wydatku - mówił burmistrz ustronia Przemysław Korcz.

Wisła zrealizuje projekty na które brakowało pieniędzy.

- Planujemy kilka inwestycji m.in. kładka do basenów, budowa parkingu i zaplecza przy Centrum Edukacji Ekologicznej. To inwestycje planowane już dużo wcześniej, ale wciąż brakowało środków. Dzięki otrzymanemu wsparciu będziemy mogli te projekty zrealizować – podkreśla burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama