, wtorek 5 marca 2024
Skoczów: Urzędnicy z prawomocnymi wyrokami
Sąd Rejonowy w Bielsku- Białej wyrok utrzymał w mocy uznając pozwanych winnymi. fot: arch.GCDodaj do Facebook

Skoczów: Urzędnicy z prawomocnymi wyrokami

UM
Wewnętrzne postępowanie wyjaśniające wykazało, że sprawa dotyczy jednego rachunku na kwotę 2600 zł brutto. Była to usługa za koncert zespołu na spartakiadzie sołectw w roku 2017, była zrealizowana, rozliczona przelewem na wskazane przez wykonawcę konto bankowe i moim zdaniem gmina w żaden sposób nie poniosła uszczerbku finansowego – wyjaśniał w lutym burmistrz Skoczowa, Mirosław Sitko. Sąd Rejonowy w Bielsku- Białej wyrok utrzymał w mocy uznając pozwanych winnymi.

Stanowisko burmistrza Skoczowa dotyczące sprawy karnej sekretarz gminy i naczelnika Wydziału Organizacyjnego:

Z początkiem roku, po zapoznaniu się z treścią wyroku Sądu Rejonowego w Cieszynie oboje pracownicy, tzn. sekretarz gminy i naczelnik Wydziału Organizacyjnego, zostali odsunięci od dotychczasowych obowiązków i zajmowanych stanowisk, do czasu uzyskania prawomocnego wyroku.
Wyrok w Sądzie Okręgowym w Bielsku-Białej został ogłoszony w dniu 16 czerwca 2020 r., utrzymując w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Cieszynie.

W tej sytuacji, z formalnego punktu widzenia, burmistrz zobowiązany jest zastosować się do art. 6a ustawy o pracownikach samorządowych, która zobowiązuje go do wypowiedzenia dotychczasowego stosunku pracy w trybie przewidzianym przez Kodeks pracy.
Umowa o pracę z pracownikiem zajmującym stanowisko naczelnika została już rozwiązana i został on przeniesiony, zgodnie z obowiązującym prawem, na stanowisko nieurzędnicze – obsługa powstałego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Natomiast z uwagi na to, że sekretarz gminy od początku roku przebywa na zwolnieniu lekarskim, wypowiedzenie umowy może nastąpić po powrocie do pracy. Z tym, że albo zostanie oddelegowana na inne stanowisko albo zwolniona ze świadczenia pracy do czasu formalnego zakończenia stosunku pracy.

Na stanowisko naczelnika Wydziału Organizacyjnego, w miesiącach maj–czerwiec, został przeprowadzony konkurs, w wyniku którego wybrano nowego naczelnika – po podpisaniu umowy będzie mógł podjąć pracę od 1 lipca 2020 r. Na stanowisko sekretarza konkurs zostanie ogłoszony w późniejszym terminie, po spełnieniu ww. warunków.
Jakkolwiek, ww. osoby nie pracowały w minionym okresie, Urząd Miejski w Skoczowie funkcjonował bez zakłóceń, pomimo braków kadrowych i pandemii. Również do wyborów prezydenckich urząd przygotował się bez zakłóceń.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

No to już jest skandal! Jak można zatrudnić jeszcze raz pracowników skazanych prawomocnie za defraudację pieniędzy Gminy? Przecież to jest jakiś szczyt bezczelności burmistrza!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama