, wtorek 7 luty 2023
Hażlach: Sesja absolutoryjna
Rada jednogłośnie poprzez głosowanie udzieliła wójtowi Grzegorzowi Sikorskiemu absolutorium, co było zwieńczeniem roku silnej aktywności gminy. fot: UG HażlachDodaj do Facebook

Hażlach: Sesja absolutoryjna

red.mat.pras.
W trybie zdalnym 17 czerwca o 15:30 w Hażlachu odbyła się IV w tym roku sesja Rady Gminy Hażlach. Rada jednogłośnie poprzez głosowanie udzieliła wójtowi Grzegorzowi Sikorskiemu absolutorium, co było zwieńczeniem roku silnej aktywności gminy.

Przysłuchując się sesyjnej debacie mogliśmy usłyszeć, iż z punktu widzenia finansów gminy rok 2019 był rokiem niezwykle ważnym, o rekordowym historycznie budżecie. W ubiegłym roku zrealizowano wiele kluczowych inwestycji, które pochłonęły rekordową w historii gminy kwotę 12,95mln zł, a po uwzględnieniu inwestycji hażlaskiej biblioteki to już ponad 14mln zł. Dla przypomnienia w 2018r. było to odpowiednio 8.5mln zł (,9.9mln zł).

Źródłem finansowania inwestycji były przede wszystkim fundusze unijne, rządowe oraz środki własne gminy. Warto podkreślić, że wartość pozyskanych środków zewnętrznych w 2019r. przekroczyło poziom wpływów z tytułu podatku rolnego, podatku leśnego, podatku od czynności cywilnoprawnych, podatków od spadków i darowizn oraz podatków od nieruchomości od osób prawnych i fizycznych.

Jeszcze przed głosowaniem za absolutorium dla Wójta Gminy Hażlach, przedstawiono krótkie sprawozdanie z realizacji budżetu hażlaskiego samorządu za 2019 rok. Dochody wyniosły 54,88 mln zł (102,57% planu), a wydatki 55,45 mln zł (94,52% planu). Wykonanie budżetu zamknęło się deficytem w kwocie 0,56 mln zł, wobec planowanego deficytu w wysokości 5,15 mln zł. Zaplanowane inwestycje zostały zrealizowane w 97,52%.
Po informacji wójta odbyło się głosowanie – wójt jednogłośnie otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium za 2019 rok.

- W tym miejscu bardzo dziękuję Radzie Gminy w imieniu własnym oraz pracowników urzędu gminy za udzielenie wotum zaufania i absolutorium, które jest zwieńczeniem roku o bardzo nasilonej aktywności całej gminy. Cieszy również to, że wielu mieszkańców dostrzega jak wiele wokół nas zmienia się na dobre i jak wiele wysiłku i poświęcenia wkładamy w realizację zamierzonych planów rozwoju Gminy Hażlach . Wiele zrobiono, jednak wiele jest jeszcze do zrobienia. Dlatego nie zwalniamy tempa i chcemy ten trend utrzymać w kolejnych latach- podkreślił wójt Hażalcha Grzegorz Sikorski.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama