, wtorek 7 luty 2023
Cieszyn: Zmiana adresów lokali wyborczych
Wybory zostaną przeprowadzone w lokalach Obwodowych Komisji Wyborczych, w sposób tradycyjny dla wyborców. W czterech przypadkach doszło do zmiany lokalizacji lokalu wyborczego. fot: SMDodaj do Facebook

Cieszyn: Zmiana adresów lokali wyborczych

red.mat.pras.
W dniu 28 czerwca br. odbędą się wybory Prezydenta RP, a jeśli zajdzie taka potrzeba, druga tura wyborów przeprowadzona zostanie 12 lipca br. Wybory zostaną przeprowadzone w lokalach Obwodowych Komisji Wyborczych, w sposób tradycyjny dla wyborców. W czterech przypadkach doszło do zmiany lokalizacji lokalu wyborczego.

- Jak wszyscy wiemy, te wybory przeprowadzone zostaną w bardzo specyficznych, zarazem trudnych warunkach epidemii i realnego, poważnego zagrożenia zarażenia się koronawirusem COVID-19. Zarówno osoby pracujące w obwodowych komisjach wyborczych, jak i wyborcy, będą musieli poddać się szczególnym rygorom bezpieczeństwa, o co bardzo prosimy – mówi Stanisław Kawecki, Sekretarz Miasta Cieszyna.

Szczególną uwagę należy zwrócić na:

 • konieczność zachowania wymaganej, maksymalnej liczby osób w lokalu – jeden wyborca na 4 m2 powierzchni lokalu,
 • obowiązek używania przez wyborców maseczek ochronnych zakrywających usta i nos lub przyłbic osłaniających twarz,
 • korzystanie z płynów dezynfekujących, które będą zlokalizowane przy wejściach do lokali wyborczych.

  Ważne by pamiętać o:

 • przyjściu do lokalu z własnym długopisem,
 • sprawnym oddaniu głosu, po czym niezwłoczne opuszczeniu lokalu,
 • podporządkowywaniu się poleceniom porządkowym członków obwodowych komisji wyborczych.

  UWAGA! – ZMIANA LOKALIZACJI NIEKTÓRYCH LOKALI WYBORCZYCH

  Sytuacja epidemiologiczna wymusiła konieczność zmiany niektórych lokali wyborczych:

 • obwód głosowania nr 1 – lokal wyborczy: Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Zagrodowa 2 (wcześniej: Przedszkole nr 17, ul. Frysztacka 161)
 • obwód głosowania nr 5 – lokal wyborczy: Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Kościuszki 3 (wcześniej: Niepubliczne Przedszkole im. Jasia i Małgosi, Przepilińskiego 5); w tym budynku mieścić się będzie również – tak jak wcześniej – lokal obwodowej komisji wyborczej nr 6
 • obwód głosowania nr 7 – lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. Bielska 247,(wcześniej: Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Bielska 160A)
 • obwód głosowania nr 17 – lokal wyborczy: Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Hallera 8 (wcześniej: Żłobek Miejski, ul. ks. Jerzego Trzanowskiego 2); w tym budynku mieścić się będzie również – tak jak wcześniej – lokal obwodowej komisji wyborczej nr 19.

  Należy zwrócić uwagę, iż niektóre lokale wyborcze, pomimo, że pozostaną w swoich dotychczasowych lokalizacjach, mogą znajdować się w innych, większych pomieszczeniach. Do lokali będą kierowały na oznaczenia.

  -Szanowni mieszkańcy Cieszyna, dokładamy wszelkich starań, aby wybory Prezydenta RP przebiegły sprawnie i bez zakłóceń, jednak prosimy o zrozumienie, zarazem sprostanie trudnej sytuacji, w jakiej wybory się odbędą. Prosimy o stosowanie się do opisanych obostrzeń oraz innych komunikatów i instrukcji dotyczących zachowania się wyborców w lokalach wyborczych – mówi burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

 • Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Po ostatniej debacie prezydenckiej wiem jedno - kandydaci opozycji to będzie wojna ideologiczna w Polsce i nowe spory.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama